ebook Wyścig ze śmiercią - Erica Spindler

Wyścig ze śmiercią

Mam kłopoty, Liz. Coś odkryłam... Obserwują mnie... Te słowa, nagrane na automatyczną sekretarkę w mieszkaniu Liz Ames, były ostatnią wiadomością od Rachel, pastor na wyspie Key West na Florydzie. Potem kobieta przepadła bez śladu. Liz postanawia zrobić wszystko, by dociec prawdy o losach swojej siostry. Przenosi się na Florydę i rozpoczyna prywatne śledztwo. Rajska wyspa okazuje się przedsionkiem piekła, gdzie co i rusz dochodzi do tajemniczych, okrutnych morderstw, a groźne sekty zdobywają coraz więcej wyznawców. I zdaje się to mieć jakiś związek z Rachel... Rick Wells, były policjant, postanawia pomóc Liz, którą poznał w niezwykłych okolicznościach i obdarzył żywym uczuciem. W głębi ducha pragnie również rozliczyć się z poczuciem winy wobec kogoś, kogo przed laty nie zdołał uchronić przed śmiercią.

Dodaj komentarz


Tytuł może sugerować ciekawą historię. Nazwisko autorki też nie jest bez znaczenia. Niestety tym razem nie spodziewajmy się intrygującej historii. Jest to jedna z tych gorszych książek autorki. Temat sekt może i jest ciekawy ale jak dla mnie został potraktowany zbyt powierzchownie. Akcja jakoś mnie nie wciągnęła ale nie oznacza to, że innych czytelników też nie nie zaintryguje. W sumie całkiem przyjemna, lekka opowieść dla rozrywki.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:04


W sumie to zwykłe czytadło dobrze spełniające swoją rozrywkową rolę. Nie ma tu szczególnych zaskoczeń czy innych „błysków” geniuszu autorki, ale akcja z pewnością wciągnie niejednego czytelnika/czkę. Tematyka sekt podjęta przez autorkę jest według mnie trochę za słabo zarysowana, choć przekonująca. Watek miłosny „nie zaćmiewa” opowieści, co jest dla mnie plusem. Czyta się łatwo i szybko. W sam raz aby się nieco rozerwać.

Doris - 31 maja 2013 18:03


Gry Liz otrzymuje niepokojącą wiadomość na automatyczną sekretarkę, od swojej siostry (pastorki) Rachel, zdenerwowana jedzie do Key West. Niestety jej siostra tajemniczo znika, a wraz z przyjazdem Liz trup zaczyna ścielić się gęsto. Rytualny sposób zabójstw dowodzi, że jest jeden seryjny morderca. Liz zastanawia się czy zniknięcie jej siostry i tajemnicze morderstwa coś łączy. Kobieta zwraca się o pomoc do byłego policjanta Ricka Wells’a i razem starają się rozwikłać zagadkę. Akcja książki wciąga i intryguje, a zakończenie zaskoczy nie jednego czytelnika. Polecam

Pharea - 20 maja 2013 15:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj