ebook W milczeniu - Erica Spindler

W milczeniu

Dziennikarka Avery Chauvin jest wstrząśnięta wieścią, że jej ojciec popełnił samobójstwo. Jak ten oddany ludziom lekarz mógł targnąć się na swoje życie? Powrót w rodzinne strony, do Cypress Springs w Luizjanie, ma umożliwić jej znalezienie odpowiedzi na dręczące ją pytanie. Tymczasem dochodzą do niej szeptane plotki o dziwnych zdarzeniach, o zaginionych sąsiadach... W domu ojca znajduje artykuły prasowe sprzed piętnastu lat. Wszystkie opisują to samo wydarzenie: brutalne morderstwo popełnione na mieszkance miasteczka. Dlaczego ojciec zgromadził te wycinki? Nagle koszmarna przeszłość zderza się z teraźniejszością. W miasteczku zostaje bestialsko zamordowana kolejna kobieta, znika bez śladu młody naukowiec... Dziewczyna zaczyna podejrzewać, że jej ojciec też mógł paść ofiarą morderstwa...

Dodaj komentarz


Spindler potrafi zaskoczyć. Świadomość wydawania jej książek w jednym wydawnictwie o raczej niepochlebnych opiniach nie powinna być przeszkodą w lekturze tej książki. Znajdziemy ty niebanalne pomysły i dość wartką akcję. Na tyle wartka i interesującą, że książkę niemal się pochłania, a zakończenie usatysfakcjonuje niejednego czytelnika. Wątek romantyczny może jednak denerwować niektórych odbiorców. Jakby go nie było powieść byłaby lepsza moim zdaniem. Mimo wszystko polecam.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:03


Książki tej autorki mają na mnie różny wpływ. Jedne wciągają mnie bez reszty, inne nudzą. Ta, ku mojemu zaskoczeniu, zainteresowała mnie już po kilku stronach. Niebanalne pomysły i szybka akcja powodują, że książkę się błyskawicznie pochłania. Zakończenie jest trudno przewidywalne, a to się dla mnie liczy w dobrym kryminale. Nie obeszło się bez wątku romantycznego, ale jest on tylko dodatkiem. Jak dla mnie zbędnym.

Doris - 31 maja 2013 18:03


Niestety nie mogę się zgodzić z Cezarym K. Jest to jedna z lepszych powieści Ericki Spindler. To niesamowity kryminał, który wciąga od samego początku i przede wszystkim intryguje. Książka jest całkiem interesująca, ale tym razem dialogi są słabe. bardzo słabe jak na tą autorkę. „W milczeniu” opowiada historie małego miasteczka, które opiera się zmianom współczesnego świata jak może, a tajemnicza grupa trzyma tu władzę i społeczeństwo w garści. Avery Chauvin powraca w rodzinne strony by wyjaśnić tajemnicze „samobójstwo” swojego ojca. Zaczyna się akcja, a czytelnik nie spocznie, dopóki nie przeczyta książki do końca

Pharea - 20 maja 2013 15:07


Pomysł na fabułę ciekawy. Wartka akcja nie pozwalająca się nudzić. Jednak dość szybko czytelnik zorientuje się kto jest kto. Dobry thriller, ale na pewno nie doskonały. Dla niewymagających.

Cezary Kolczuga - 7 kwietnia 2013 10:11

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj