ebook Tańczący trumniarz - Jeffery Deaver

Tańczący trumniarz

Detektyw Lincoln Rhyme, duma i chwała nowojorskiej policji kryminalnej, ściga nieuchwytnego, seryjnego mordercę zwanego Tańczącym Trumniarzem. Ten niezwykle inteligentny zbrodniarz uderza znienacka, błyskawicznie, zawsze w odmienny sposób, po czym znika bez śladu. Tylko jedna z jego ofiar zauważyła charakterystyczny szczegół, o którym przed śmiercią zdążyła powiedzieć policji. Ten szczegół to niezwykły tatuaż na ramieniu mordercy, przedstawiający Śmierć tańczącą z kobietą przed otwartą trumną.

Co oznacza zagadkowy tatuaż? Czy ta skromna wskazówka pomoże Rhyme'owi ocalić kolejne ofiary działającego z żelazną konsekwencją zabójcy? Opromieniony wieloma sukcesami detektyw zdaje sobie sprawę, że oto napotkał godnego siebie przeciwnika, najbardziej zaś dręczy go graniczące z pewnością przeczucie, że już gdzieś, kiedyś go spotkał...

Podobnie jak we wszystkich powieściach Jeffery'ego Deavera, w tej również psychologiczny realizm i precyzyjna konstrukcja łączą się z prowadzoną w błyskawicznym tempie, wciągającą akcją.

Jeffery Deaver - z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami "New York Times" i "Wall Street Journal". Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner Kości" – pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie.

Dodaj komentarz


Dobry kryminał według mnie powinien dostarczać jakiejś rozrywki. Nie ma obowiązku obecności w nim jakiś głębszych przemyśleń, ale fabuła powinna być ciekawie skonstruowana, zagadka niezbyt łatwa do rozwiązania, a bohaterowie przekonujący. W „Tańczącym trumniarzu” odnajdziemy szybką akcję i kilka zaskakujących momentów. Jednak cała reszta „leży o kwiczy”. Czarne charaktery jakieś nieudane, a sposób rozwiązania zagadki mocno naciągany. Można poczytać, ale na własną odpowiedzialność.

Doris - 19 maja 2013 22:50


Druga książka z cyklu o przygodach detektywa Lincolna Rhyme i policjantki Amelii Sachs. Tym razem zmagają się oni z tajemniczym Tańczącym Trumniarzem (Coffin Dancer), zwanym tak od posiadanego tatuażu. Opis fabuły znajdziecie powyżej. Książka jest rewelacyjna, nagłe zwroty akcji nie pozwalają się czytelnikowi nudzić, a świetnie napisane dialogi i nietuzinkowi bohaterowie są doskonałym dodatkiem. "Tańczący trumniarz" trzyma w napięciu do samego końca, a zakończenie? Niesamowite

Pharea - 17 maja 2013 21:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj