ebook Srebro - P.K. Farion

Srebro

Maja Nowicka budzi się w płonącym samochodzie i cudem uchodzi z życiem. Świadoma niebezpieczeństwa czyhającego na nią ucieka ze szpitala. Zdezorientowana wraca do domu, w którym zastaje długo niewidzianego przyjaciela. A kiedy się dowiaduje, kto tak naprawdę ją uratował, jej serce pęka.

Sposób, w jaki potraktował ją mężczyzna, któremu bezgranicznie ufała, sprawił, że jej świat się zawalił. Jeszcze niedawno była gotowa poświęcić własną karierę, aby go chronić, teraz zostaje zmuszona, aby raz na zawsze zapomnieć o sprawie.

Pszczółką była tylko dla niego, a teraz znowu staje się tą zimną i nieprzystępną panią komisarz, którą kiedyś była. Brutalnie odepchnięta wraca na stare tory, rzuca się w wir pracy i to w niej odnajduje ukojenie. Pomaga jej Tomek, wciąż obecny obok niej, oraz Krzysiek, który się nią opiekuje. Maja ma związane ręce w sprawie rtęci, dlatego postanawia odnowić prywatne śledztwo i wrócić do poszukiwań matki, która tuż po urodzeniu oddała ją do domu dziecka. I kiedy wydaje się, że staje na nogi, kolejne wydarzenia sprawiają, że jej spokój rozsypuje się jak domek z kart.

„Srebro” to ciąg dalszy serii Paradoks Cnót – historii kryminalnej o zabarwieniu erotycznym osadzonej w realiach polskiej gangsterki.

Farion łączy typowy kryminalny świat z dużą dawką skrajnych emocji. Pokazuje, jak chaotyczne może się stać życie, w którym człowiek traci motywację i chęć do działania. Wzrusza, ukazując ludzką bezsilność, która paradoksalnie przekształca się w potęgę zbudowaną na najcenniejszych wartościach.