ebook Ślepa zemsta - Erica Spindler

Ślepa zemsta

W Nowym Orleanie, zniszczonym przez huragan Katrina, policja dokonuje makabrycznego odkrycia - na składowisku lodówek w jednej z zamrażarek leży sześć kobiecych dłoni. Brak jakichkolwiek śladów powoduje, że śledztwo prowadzone przez trzymającą się twardo regulaminu kapitan Patti O’Shay zostaje umorzone.

Dla Patti to duży wstrząs, zwłaszcza że przeżywa też osobistą tragedię. Jej mąż, kapitan policji, został brutalnie zamordowany, prawdopodobnie przez grasujących w zniszczonym mieście szabrowników.

Po dwóch latach policja odkopuje w miejskim parku zwłoki kobiety pozbawione prawej dłoni. Patti znów prowadzi śledztwo, z tym większą determinacją, że w pobliżu miejsca zbrodni odnaleziono odznakę jej męża. Tym razem jednak postanawia odrzucić wszystkie zasady, którymi się  kierowała. Naraża na szwank nie tylko karierę zawodową, ale także własne życie...

Dodaj komentarz


Ciekawie napisana książka, którą niejeden czytelnik zaliczyłby do thrillerów. Gdyby nie lekko zepsute zakończenie mógłby być z tego bardzo udany thriller. Trzeba jednak przyznać, że w odróżnieniu od innych pozycji zaliczanych do tego gatunku powieść nie razi schematami, trzyma w napięciu i nie jest przewidywalna. Czyta się dość dobrze i miłośnicy tego typu prozy nie będą mieć raczej większych zastrzeżeń. Warto się zapoznać.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:03


Spindler znów mnie zaskoczyła i uraczyła czytelników dobrym thrillerem. Nie jest to może powieść najwyższej próby z tego gatunku (czytałam lepsze), ale nie można jej zarzucić braku napięcia czy też przewidywalności. Można mieć pewne zarzuty co do zakończenia (właśnie dlatego nie jest to według mnie thriller najwyższej próby), ale w sumie czyta się dobrze. Miłośnicy kryminałów odnajdą w lekturze wiele przyjemności. Rozrywka gwarantowana.

Doris - 31 maja 2013 18:05


Intrygująca i trzymająca w napięciu bardzo dobrze napisana książka. Czytelnik czuje się jakby był w głowie mordercy, jednocześnie nie wiedząc kim on jest. W książce znajdziemy cala masę podejrzanych, którzy pozwalają sobie na niegrzeczne i podejrzane zachowanie i dopiero na samym końcu autorka pozwala nam poznać mordercę. Bardzo gorąco polecam książki tej autorki. Osobiście nie mogę się doczekać żeby przeczytać następne.

Pharea - 19 maja 2013 16:16

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj