ebook Ścigana - Tess Gerritsen

Ścigana

Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale wplątuje się w groźną międzynarodową aferę. Policja nie wierzy w jej wersję wydarzeń, a dla przestępców jest niewygodnym świadkiem. Musi zdobyć dowody swej niewinności, dlatego włamuje się do posiadłości jednego z podejrzanych. Na miejscu zaskakuje ją… inny włamywacz. Złodziej, zabójca czy niespodziewany sprzymierzeniec?

Dodaj komentarz


Ta powieść Gerritsen zalicza się do nurtu romansów kryminalnych. Jest też znana pod innym polskim tytułem „Złodzieje serc” (trafniejszym jeśli weźmie się pod uwagę tytuł oryginału). W odróżnieniu od innych dokonań pisarki wątków kryminalnych jest tu niewiele. Określiłbym tą powieść bardziej jako obyczajową. Czytelnicy, którzy szukają u Gerritsen pełnych napięcia opowieści lepiej niech ominą ta książkę. Miłośnicy romansów mogą tu jednak odnaleźć przyjemność.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 16:29


Lubie twórczość Gerritsen i bez zastanowienia sięgam po każda jej książkę. Oczywiście kończy się to różnie, bo autorka miała w swojej twórczość różne okresy. "Ścigana" należy do okresu kiedy tworzyła tzw. romanse kryminalne. Mamy tu ciekawą akcję rodem z thrillera i wątek romantyczny. Połączenie same w sobie złe nie jest i pisarce nawet ciekawie wychodzi, ale w porównaniu z powieściami z gatunku thrillera medycznego, ta wypada blado. Wątek kryminalny jest tylko pretekstem do przedstawienia zupełnie innej historii.

Doris - 10 maja 2013 12:49


Nawrócona złodziejka postanawia skończyć ze swoją przeszłością i wkroczyć na drogę uczciwego życia. Niestety nie jest to takie łatwe wiec gdy wpada w tarapaty musi sama dowieść swojej niewinności, Intrygująca książka z wątkiem romantycznym, dobra rozrywka dla tych którzy lubią książki bardziej romantyczne. Dla fanów mocniejszych wrażeń polecam inne książki Tess, bo niestety w tej pozycji zabrakło "pazura", tym niemniej jest dobrym zabijaczem czasu.

Pharea - 10 maja 2013 11:53

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj