ebook Powstrzymaj mnie - Brenda Novak

Powstrzymaj mnie

POWSTRZYMAJ MNIE... Jeśli potrafisz…

Jasmine, konsultantka FBI, dostaje anonimową przesyłkę. W środku znajduje bransoletkę, którą podarowała zaginionej przed szesnastu laty siostrze oraz napisane krwią słowa: Powstrzymaj mnie.

W taki sam sposób napisano imię zamordowanej przed czterema laty dziewczynki, córki Romaina Forniera. Jasmine szybko ustala, że te sprawy są ściśle powiązane. Dociera do Romaina Forniera, jednak on, nadal zasklepiony w bólu, początkowo odmawia współpracy. Zdeterminowana Jasmine uświadamia mu, że skoro psychopatyczny morderca rzucił im wyzwanie, nie przestanie zabijać. Mogą go powstrzymać, tylko jeżeli połączą siły.

Dodaj komentarz


„Powstrzymaj mnie” to takie czytadło na chwilę, gdy już nic lepszego nie mamy pod ręką. Całość opiera się na dość mocno przewidywalnej fabule, a napięcia tu tyle, co kot napłakał. Styl autorki jest lekki i w odbiorze, dzięki czemu całość czyta się szybko, jednak to za mało, by uznać tę powieść za godną polecenia. Ale jeśli ktoś szuka czegoś banalnego, powinno być ok.

YoAnna - 27 maja 2013 20:33


Według mnie to dość słaby kryminał. Wprawdzie czyta się lekko ze względu na prosty język, a wyjściowy pomysł jest ciekawy, to cała reszta wyszła przeciętnie. Akcja przewidywalna. Zaskoczeń tyle co nic. Wplecenie wątku miłosnego sprawia wrażenie konstrukcji na siłę. Trochę szkoda, bo początek intrygował i zapowiadał ciekawą historię trzymającą w napięciu. Nie porywa i tyle. Książka może być ciekawym wypełniaczem czasu, ale można też sobie ją darować.

Doris - 20 maja 2013 06:02


Druga powieść Brendy Novak z serii Ostatni Bastion. Dobra książka, lepsza od swojej poprzedniczki. Podobnie jak w pierwszej książce, opowieść skupia się na organizacji wspierania ofiar przemocy i trzech kobietach, które ją założyły. Książka ta opowiada o Jasmine Stratford. Szesnaście lat wcześniej, jej siostra została porwana podczas Jasminesię nią opiekowała, co całkowicie zniszczyło jej rodzinę. Siostry nigdy nie znaleziono, Jasmine nigdy nie przestała czuć się winna tego co się stało. Teraz próbuje się tego dowiedzieć. Dobra książka do poczytania. Wątek miłosny lepszy niż poprzednio, a i zakończenie ciekawe

Pharea - 14 maja 2013 13:20

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj