ebook Pan Przypadek i Trzynastka - Jacek Getner

Pan Przypadek i Trzynastka

„PAN PRZYPADEK I TRZYNASTKA” to pierwsza z czternastu książek opowiadających o przygodach rodzimego detektywa geniusza. Jej bohater, Jacek Przypadek, mimo swoich blisko trzydziestu lat, nie ma konkretnych planów na życie i cieszy się z tego, że nie musi ich robić. Ale któregoś dnia prosi go o pomoc ulubiona sąsiadka, pani Irmina Bamber, której skradziono obrazy. Tak zaczyna się jego detektywistyczna kariera, która z każdą rozwiązaną sprawą coraz bardziej irytuje różne ważne osoby.

Jacek Przypadek łączy w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora Housea. Ta wybuchowa mieszanka powoduje, że może liczyć na sympatię wielu kobiet i szczerą nienawiścią rosnącej rzeszy swoich wrogów, którzy za jego sprawą trafili za kratki.

Więcej o bohaterze można dowiedzieć się z jego bloga pod adresem www.panprzypadek.blogspot.com

Jacek Getner – pisarz, scenarzysta, dramaturg. Laureat licznych konkursów pisarskich i dramaturgicznych. Autor scenariuszy do kilkuset odcinków różnych seriali telewizyjnych i dialogów do fabularnych gier komputerowych.

Dodaj komentarz


W sumie to lekka opowieść kryminalna z serii „samotny wilk na tropie”. Ma jednak w sobie ciekawą atmosferę ciążącą ku zabawie, satyrze na współczesne kryminały i powieści detektywistyczne. Bohater jest nietypowy, ale budzi sympatię dzięki swojemu poczuciu humoru. Zna się tez na ludzkich zachowaniach. Ta książka jest pierwszą z serii o Jacku Przypadku i zawiera w sobie... trzy opowiadania. Nie jest to jednak żadna wada, wręcz przeciwnie.

Doris - 31 maja 2013 18:13


Książka zawiera trzy historie. Głównym bohaterem jest Jacek Przypadek, osobowościowe połączenie znanych i lubianych z mediów panów o błyskotliwych umysłach. Ciekawy pomysł z ciekawą fabułą i trochę gorszym wykonaniem. Styl autora był lekko męczący w lekturze. Ogólnie akcja powieści nie wypada źle, jest logiczna, a poszczególne historie łączą się ze sobą w przemyślany sposób. Pozycja raczej dla szukających czegoś lżejszego.

YoAnna - 26 maja 2013 19:25


Trzy opowiadania o zabarwieniu kryminalno - detektywistycznym. Bohater dość ekstrawagancki i... oryginalny (odnajdziemy w nim cechy innych znanych nam postaci z różnych kryminalnych światów). Prawdziwy detektyw z przypadku, nie oznacza to że nieudolny.

Cezary Kolczuga - 21 kwietnia 2013 13:22

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj