ebook Ostatnia sprawa - Lee Child

Ostatnia sprawa

Wszystko ma swój początek... W marcu 1997 roku Jack Reacher, czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora, po raz ostatni wchodzi do Pentagonu. Za chwilę rozstrzygną się jego losy: zostanie aresztowany, zastrzelony w trakcie stawiania oporu lub dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Zaledwie pięć dni wcześniej dowódca Reachera, generał Garber, wysłał go z tajną misją do Carter Crossing w stanie Missisipi. Na tyłach baru położonego przy głównej ulicy znaleziono zwłoki młodej kobiety, Janice Chapman, z poderżniętym gardłem. W bezpośrednim sąsiedztwie miasteczka znajduje się Fort Kelham – wielka baza wojskowa, zarazem ośrodek szkoleniowy komandosów. Czy zabójcą jest ktoś z miejscowych? Amerykański żołnierz? Aby nie nadawać śledztwu niepotrzebnego rozgłosu, Reacher ma przeprowadzić je incognito i złożyć raport przełożonym. Sprawy komplikują się, gdy szeryf Carter Crossing, niezwykle urodziwa Elizabeth Deveraux, rozszyfrowuje tożsamość Jacka. To od niej Reacher dowiaduje się, że Chapman nie była pierwszą, lecz trzecią kolejną ofiarą. W podobny sposób zginęły wcześniej dwie inne, olśniewająco piękne kobiety. Niestety, dochodzenia utknęły w martwym punkcie. Czy Deveraux, która je prowadziła, zależało na niewykryciu sprawcy? Czy Reacher będzie mógł żyć sam ze sobą, jeśli zrobi to, czego oczekuje od niego armia? Czy armia będzie mogła żyć z nim, jeśli tego nie zrobi? Czy to jego ostatnia sprawa w mundurze?

Dodaj komentarz


Miłośnicy przygód Jacka Reachera mogą zostać zasugerowani, że to ostatnia powieść z tej serii. Jak na razie tak jest, ale fabuła mówi o ostatniej sprawie jaką prowadził bohater jeszcze za czasów kiedy był żandarmem wojskowym. Niestety powieść jest dość przewidywalna. W związku z tym napięcia nie ma tu prawie żadnego (nie mówiąc o zaskoczeniach). Kto te cechy ceni sobie najbardziej w thrillerach powinien odpuścić sobie tą pozycję.

Dark Noise - 12 czerwca 2013 09:11


Szesnasty, jak dotychczas ostatni tom przygód Jacka Reachera, stanowi powrót do przeszłości bohatera, w czasy, gdy był jeszcze czynnym wojskowym. Fabuła jest lekko przewidywalna i nie wzbudza w czytelniku już takiego zaskoczenia, jednakże wciąż jest to kawałek dobrej powieści sensacyjnej. Nie jest nudno ani męcząco. Przyjemny umilacz czasu, pozwalający na chwilę oderwać się od codzienności. Mimo iż trochę słabszy, to godny uwagi.

YoAnna - 16 maja 2013 17:21


Retrospekcje same w sobie nie są złe o ile niosą dla czytelnika ważne informacje związane z głównym bohaterem. "Ostatni sprawa" nie należy jednak to takich pozycji. Choć jest to szesnasta z kolei pozycja w cyklu o Jacku Reacherze, dotyczy ostatniej sprawy jaką prowadził kiedy był jeszcze żandarmem. Akcja jest niestety mocno przewidywalna i radości z czytania jest trochę mniej. W zasadzie to nawet można sobie odpuścić lekturę.

Doris - 11 maja 2013 12:22


Kolejna retrospekcja w serii o Jacku Reacherze. Szesnasty i póki co ostatni tom przygód niesamowitego Jacka Reachera. Powieść traktuje o ostatniej sprawie Jacka, gdy ten był jeszcze wojskowym. Faktycznie intryga trochę przewidywalna, ale nie odbiera to radości z czytania i tak samo jak w większości książek Childa wciąga i zapewnia dobrą rozrywkę na parę dni. Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów Reachera i podejrzewam, ze wybaczą mu oni tą słabszą formę. Polecam

Pharea - 11 maja 2013 11:24


Ostatni (jak na razie) tom przygód Jacka. Czytelnika czeka podróż do przeszłości (prequel). "Ostatnia sprawa" to ostatnie dochodzenie Reachera w żandarmerii (czyli jeszcze przed tym jak stał się agentem). Dobra choć trochę przewidywalna intryga. Ze wszystkich pozycji z serii chyba najsłabsza część. To jednak tylko moje zdanie.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 08:31

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj