ebook Operacja Talos - Bogusław Wołoszański

Operacja Talos

Kolejna powieść Bogusława Wołoszańskiego oparta o realia drugiej wojny światowej.

Informator polskiego wywiadu, esesman ze straży najtajniejszego bloku obozu w Dachau, ginie pod kołami ciężarówki. Szefowie wywiadu w Warszawie nie mają wątpliwości, że byli na tropie czegoś wielkiego, i przypisują zbadanie sprawy jednemu ze swoich najlepszych agentów, ekscentrycznemu milionerowi Michałowi Sosnowitzowi. Odkrywając wierzchołek góry lodowej, polski agent zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę wywiadów, którą z jednej strony prowadzi sam Heinrich Himmler, a z drugiej szef wywiadu brytyjskiego Stewart Menzies. Autor poprowadzi czytelnika przez kulisy zamachów na Adolfa Hitlera, walki o władzę w Trzeciej Rzeszy oraz niezgłębioną tajemnicę powojennych losów fortuny SS.

Intryga w książce jest znakomita i nieprzewidywalna. Czytelnik będzie zaskoczony zwrotami akcji, a odpowiedzi na wszystkie pytania pozna dopiero po przeczytaniu ostatniego rozdziału.

Dodaj komentarz


Jeszcze jakiś czas temu na antenie TVP mogliśmy oglądać „Sensacje XX wieku”. Tym razem Bogusław Wołoszański postanowił zaserwować swoim fanom powieść sensacyjną osadzoną w realiach II wojny światowej. Książkę czyta się dobrze, nie brak tu mocnej akcji, napięcia i nieprzewidywalnych rozwiązań. Styl autora uprzyjemnia lekturę, wydarzenia oddane są w sposób bardzo realistyczny. Wszyscy wielbiciele wojennej sensacji powinni sięgnąć po „Operację Talos”.

YoAnna - 26 maja 2013 19:25


Kolejna powieść Wołoszańskiego wykorzystująca wydarzenia mające miejsce podczas 2-giej wojny światowej. Tym razem autor wziął "na warsztat" walkę wywiadów (SS i polskiego podziemia). Trzeba przyznać, że powieść jest dość nieprzewidywalna i zaskakująca. Można nawet powiedzieć, że przewyższa poziomem niejeden zagraniczny thriller. Nie zmienia to faktu, że Wołoszańskiemu lepiej wychodzą (moim zdaniem) pozycje historyczne z kręgu popularno-naukowego (np. seria "Sensacje XX wieku").

Doris - 13 maja 2013 18:36


Jakoś nie przepadam za Wołoszańskim w wydaniu powieściowym. Lepiej, moim zdaniem, wychodzą mu pozycje popularno-naukowe. Owszem, dobrze się czyta. Pozostaje jednak jakiś niedosyt.

Cezary Kolczuga - 17 kwietnia 2013 08:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj