ebook Niewierni - Vincent V. Severski

Niewierni

Niewierni to tętniący napięciem wielowątkowy thriller, w którym powracają bohaterowie Nielegalnych.

Autor, były oficer wywiadu, stworzył pasjonującą opowieść inspirowaną autentycznymi wydarzeniami.

Agenci polskiego wywiadu z zespołu Konrada Wolskiego wpadają na trop tajemniczego spotkania w hotelu Marriott. Nie podejrzewają, że wydarzenie to postawi na nogi służby wywiadowcze wielkich mocarstw. Nowe zagrożenie terrorystyczne uruchamia lawinę wydarzeń od Jemenu po Irlandię.

Nieuchwytny Safir as-Salam, polski terrorysta w szeregach Al-Kaidy jest gotowy do decydującego starcia. Wszystkie tropy prowadzą do Szwecji, gdzie uwagę służb zaprząta genialny haker antyglobalista...

Vincent V. Severski ─ pseudonim literacki pułkownika polskiego wywiadu. Przez wiele lat pracował poza granicami kraju pod przybraną tożsamością. Zajmował jedno z najwyższych stanowisk kierowniczych w Agencji Wywiadu. Odszedł ze służby w 2007 roku. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez najwyższe władze RP, uhonorowany Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

Dodaj komentarz


Kontynuacja Nielegalnych tegoż autora. Wątki zawiązane w poprzedniej książce zostają rozwiązane, choć nie do końca. Pewne kwestie pozostawił autor otwarte, pewnie, żeby zostawić sobie opcję na kolejną książkę. Niewierni są równie wciągający i świetnie napisani, jak Nielegalni, akcja zatacza coraz szersze kręgi, robi się coraz goręcej i coraz niebezpieczniej. Świetna książka, gorąco polecam, na pewno warto ją przeczytać. Nikt nie pożałuje, a fani powieści szpiegowskich i sensacyjnych będą więcej, niż usatysfakcjonowani.

M K - 2 lutego 2014 11:20


To kontynuacja powieści szpiegowskiej „Nielegalni”. Kontynuacja dość luźna, bo występuje w niej tylko kilka postaci z poprzedniej historii. Powieść jest jednak tak samo emocjonująca. Szybka akcja nie pozwala na nudę, a opisywane przez autora (byłego agenta) wydarzenia mają znamiona realności. Ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników szybkich, nie wymagających myślenia thrillerów. Jedyny minus to dość „szorstki” język narracji. A może to i dobrze?

Dark Noise - 18 czerwca 2013 10:30


Autor był oficerem wywiadu PRL i RP. pracował za granica pod przykrywka, więc opisywany świat zna z autopsji. Po „Nielegalnych” do czytelników trafia kolejna powieść - „Niewierni”. Tak jak w poprzedniej książce mamy tu świat służb wywiadowczych. Obie książki są luźno powiązane dzięki kilku postaciom. Tematyka podobna – szpiegowska. Pozycja idealna dla dużych chłopców, którzy marzyli (i marzą) o skomplikowanych akcjach szpiegowskich.

Doris - 31 maja 2013 18:04


Kontynuacja „Nielegalnych”. Jest równie szybko, mocno i wciągająco. Czyta się całość z zapartym tchem, czytelnik nie ma czasu na choćby odrobinę nudy. Akcja nie stoi w miejscu, fabuła jest interesująca. Styl autora sprawia, iż lektura nie jest męcząca, a wręcz przyjemna. Zachęcam do zapoznania się z dalszym ciągiem wydarzeń, których początek poznaliśmy w poprzednim tomie. Nie powinniście czuć się rozczarowani.

YoAnna - 26 maja 2013 10:39

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj