ebook Niewidzialne Kolegium - Fabrizio Battistelli

Niewidzialne Kolegium

Wraz z kawalerem Riziero ponownie wkraczamy na włoskie salony XVIII wieku, by oddać się poszukiwaniom De cultu Sanctorum, zaginionego rękopisu Benedykta XIV. Tajemniczy rękopis, napisany przez papieża w czasach młodości, dziś może mu bardzo zaszkodzić. Chcą to wykorzystać żądni wpływów członkowie tajnego stowarzyszenia Niewidzialne Kolegium. Riziero nie zamierza im tego ułatwiać i rozpoczyna śledztwo. W drugiej części cyklu, którego bohaterem jest Riziero z Pietracuty, nasz bohater coraz śmielej poczyna sobie nie tylko jako śledczy, ale również jako wytrawny kochanek o libertyńskim nastawieniu do uciech łoża. Między pościgami, pojedynkami na szpady i politycznymi rozgrywkami znajduje czas na pozyskiwanie względów pięknych kobiet i ich dwórek. W jego otoczeniu pojawia się też niejaki Casanova.

Dodaj komentarz


Pierwsza część przygód kawalera Riziero z Pietracuty była na tyle wciągająca, iż bez większych oporów sięgnęłam po tom kolejny. Nie brak tu akcji, spisków, tajemnic. Dla wielbicieli romansu też coś się znajdzie na kartach tej powieści. Autor podszkolił warsztat i wyszło to powieści oczywiście na dobre. Czyta się szybko, bez zmęczenia. Jeśli szukacie czegoś niezbyt wymagającego, sięgnijcie po „Niewidzialne Kolegium”.

YoAnna - 26 maja 2013 10:40


Po lekturze pierwszej części przygód kawalera Rizierio miałam mieszane uczucia. Opowieść była ciekawa, ale autor prowadził ją zbyt zachowawczo. W nadziei, że pisarz rozwinie się w kolejnej części sięgnęłam po "Niewidzialne kolegium". I o dziwo tak jest. Bohater poszukuje zaginionego rękopisu. W trakcie swoich poszukiwań natrafia nawet na Casanovę (ciekawy "smaczek"). Opowieść wciąga, akcja o odpowiedniej dynamice, a rozwiązania już "nie leżą na talerzu" jak w poprzedniej części. Dobra lektura dla rozrywki.

Doris - 19 maja 2013 08:37


„Niewidzialne kolegium” to druga, po „Konklawe”, część przygód włoskiego kawalera Riziero z Pietracuty. Tu faktycznie widać, ze autor nauczył się na własnych błędach i nabrał już pewności w pisaniu. Fabrizio Battistelli stawia przed bohaterem nowe zadanie. Tym razem Riziero będzie szukał zaginionego rękopisu papieża Benedykta XIV. Książka wciąga i intryguje. Po raz kolejny XVIII-wieczne Włochy są przepięknie opisane i można poczuć prawdziwy klimat Italii tamtych czasów. Polecam

Pharea - 17 maja 2013 21:39


Drugi tom jest ZDECYDOWANI lepszy niż pierwszy. Intryga jest lepiej rozpisana, bohaterowie pełniejsi i "głębsi" a historia ciekawsza.

Aleksandra Skibińska - 2 kwietnia 2013 22:33


Druga część przygód Riziera. Intrygi, spiski, zagadki, pojedynki i romanse (sceny erotyczne są nieco żenujące), czyli wszystkie niezbędne elementy dobrej powieści przygodowej spod znaku "płaszcza i szpady". Dobre dla relaksu. Nic poza tym.

Cezary Kolczuga - 28 marca 2013 17:13


Bardzo dobra powieść, wciągająca historia. Czyta się z zapartym tchem. I nie mozna się oderwać.

Panna z mokrą głową - 22 marca 2013 12:27

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj