ebook Morderstwo w Miłowie - Alicja Minicka

Morderstwo w Miłowie

Perfidne morderstwo w stylowej oprawie. Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu może być mordercą. Decyduje się więc pomóc komisarzowi Łukaszowi Darskiemu w jego śledztwie.

Alicja Minicka - z wykształcenia ekonomistka, z zamiłowania kryminalistka. Na co dzień zajmuje się publicystyką. Jest autorką powieści Colette oraz Genewska zagadka, lubi też pisać opowiadania. Najchętniej sięga po klasyczny kryminał, co znajduje odzwierciedlenie w jej prozie.

Dodaj komentarz


To jest ciekawy kryminał retro w polskim wydaniu. Jest 1928 rok, Miłów niedaleko Poznania. Dochodzi tu do tajemniczego morderstwa. Krąg podejrzanych jest ograniczony, ale nie oznacza to, że historia nie jest ciekawa. Wręcz przeciwnie. Dobrze oddane realia dwudziestolecia międzywojennego w Polsce i atmosfera jakby wyjęta „żywcem” z powieści Agathy Christie zadowoli niemal każdego miłośnika kryminałów, nie tylko tych klasycznych. Warto przeczytać.

Doris - 31 maja 2013 17:54


Kryminały w stylu retro przeżywają właśnie chwile swej świetności, a „Morderstwo w Miłowie” jest jednym z nich. Lubię takie klimaty, darzę te czasy jakimś szczególnym sentymentem. Książka wciąga już od pierwszych stron, serwując czytelnikowi dobrze zawiązaną fabułę oraz ciekawych bohaterów. Wszystko toczy się miarowym tempem, w tajemniczej atmosferze. Czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Polecam wszystkim wielbicielom Christie i dawniejszych czasów.

YoAnna - 24 maja 2013 20:45


Ksiązka Alicji Milickiej od samego początku mną zawładnęła. Nie byłam w stanie się od nie oderwać. Bardzo dobry polski kryminał. Akcja dzieje się w 1928 roku, w Miłowie pod Poznaniem gdzie na wakacje przyjeżdża Samanta, studentka z Anglii. Akcja nabiera tempa a Samanta zostaje wciągnięta (razem z czytelnikiem) w wir tajemniczych i (na razie) nie wyjaśnionych wydarzeń z morderstwami w roli głównej. Postacie są napisane rewelacyjne, od razu można je polubić, a tajemnica i intryga są nieziemskie. Czytało się to wszystko z zapartym tchem i jestem pewna, ze nikt nie będzie zawiedziony tą lekturą

Pharea - 22 maja 2013 08:03


Ze sceptycyzmem podchodziłem do tego kryminału retro. Czekała mnie miła niespodzianka. "Morderstwo w Miłowie" to klasyczny kryminał w stylu Agathy Christie. Małe grono podejrzanych, ograniczony teren, swoisty klimat tajemnicy, mnóstwo niedomówień. Świetnie napisane.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 12:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj