ebook Milczenie - Jan Costin Wagner

Milczenie

Sinikka zaginęła – znaleziono tylko jej torbę i rower. Dokładnie w tym miejscu, w którym 33 lata wcześniej inna dziewczyna została zgwałcona i zamordowana. To zdarzenie wyprowadziło z równowagi nie tylko policję i opinię publiczną, lecz także jednego z dwóch sprawców przestępstwa sprzed lat… Nikt nie wie lepiej od komisarza Kimmo Joenty, co znaczy stracić ukochaną osobę. Joenta, oficer śledczy z Turku, nie chce odebrać rodzicom Sinikki nadziei, że ich córka jeszcze żyje. Nawet jeśli wie, że podobieństwo tego zdarzenia do historii sprzed 33 lat jest uderzające. Po mistrzowsku skomponowana, niemal liryczna medytacja o winie i ponoszeniu odpowiedzialności za swoje czyny.

Dodaj komentarz


To kryminał z grupy tych, gdzie akcja płynie powoli a zbrodni wiele tu nie ma. Treść skupia się na jednym wydarzeniu i powiązaniach z przeszłością. Bliżej tej książce do thrillera psychologicznego niż kryminału. Tu dochodzi się prawdy powoli nie stroniąc od przedstawienia jaki wpływ na społeczność mają popełnione zbrodnie w miejscowości gdzie toczy się akcja. To nie jest książka dla lubiących „szybkie” lektury czytelników.

Doris - 31 maja 2013 17:52


Mimo, ze autor jest Niemcem, to na akcję swej powieści wybrał fińską wioskę Turku. Historia sama w sobie nie jest specjalnie oryginalna, ani właściwie zawiła. W nieodległej przeszłości ktoś zgwałcił i zamordował nastolatkę. oczywiście sprawcy nie odnaleziono. Teraz w tym samym miejscu znika kolejna nastolatka. Czy sprawy coś łączy? Wartka akcja i zagadka nie dają się czytelnikowi nudzić. Autor świetnie kreuje postacie i dialogi. Jest co czytać. Polecam

Pharea - 22 maja 2013 08:02


Historia? Połączenie niemal wszystkiego, co kiedyś już gdzieś było. Czy to oznacza schematyczność? Zdecydowanie nie. Mało dialogów, niewiele opisów. Tak jakby milczenie było najważniejsze. Niebagatelną rolę odgrywa przedstawienie psychologiczne postaci. Książka do "wczytania się". Inaczej niewiele z niej wyniesiemy.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 10:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj