ebook Jesteś jak ogień - Erica Spindler

Jesteś jak ogień

Becky Lynn Lee była nikim. Każdy mógł ją bezkarnie skrzywdzić, złamać jej życie. Miała jednak swoje marzenia. Kiedy więc uznała, że nic jej nie trzyma w mieścinie, gdzie wszyscy nią gardzą, wyruszyła w świat - tam, gdzie marzenia się spełniają.

Jack Gallagher również żył marzeniami. Pragnął zostać sławnym fotografem, którego nazwisko będzie na ustach wszystkich. Słynniejszym niż ojciec, który go odrzucił, i większym niż brat, który skupił na sobie ojcowską miłość. Był głodny sukcesu. Piął się do góry. Miał talent i wiedział, czego chce.

Połączył ich świat reklamy i mody, świat wielkich pieniędzy, wielkiej sławy  i wielkich iluzji. Oboje marzyli o tym świecie. Znaleźli w nim miłość, lecz czy i ona nie okaże się iluzją, która znika, kiedy gasną światła reflektorów?

Dodaj komentarz


Może się wydawać, że ta historia to taka wersja dla dorosłych bajki o Kopciuszku. To jednak tylko pozory. To jest opowieść o przemianie. Przemianie długotrwałej o zaskakujących efektach. Nie jest to książka łatwa w lekturze, ale jak już „złapiemy” zamysł autorki, to trudno się oderwać od czytania. Sugestywnie napisana powieść wywołuje podejrzenia, że autorka mogła doświadczyć w swoim życiu opisywanych sytuacji. Mimo wszystko polecam, choć nie do końca jest to literatura, którą lubię.

Dark Noise - 30 czerwca 2013 08:03


Spindler nieustannie mnie zaskakuje. Ma w swoim dorobku pozycje średnie, nawet słabe. Ma też jednak powieści, które trudno odłożyć zanim skończy je się czytać. Z pozoru jest to trochę zbrutalizowana wersja bajki o kopciuszku, o przemianie. Jednak ta przemiana nie jest bajkowa, jest mozolna a efekty mogą być zaskakujące. Historia odbiega trochę od innych opowieści autorki, do których przyzwyczaiła odbiorców. Ale to dobrze.

Doris - 31 maja 2013 17:57Piękna i poruszająca historia która sprawi ze uwierzysz ze marzenia sie spełniają. Książka porywa od samego początku i ciężko jest ja odlozyc na pozniej. Widac ze autorka ciężko sie napracowała nad ta książka lub doświadczyła pewnych sytuacji w swoim prywatnym zyciu. Bohaterowie opisani sa ze szczegółami a nie tylko powierzchownie jak w innych książkach. Jak dla mnie książka to była bardzo emocjonująca dlatego polecam ją wszystkim czytelniczkom.

Pharea - 19 maja 2013 16:13

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj