ebook Horyzont zdarzeń - Jacek Brzozowski

Horyzont zdarzeń

Horyzont zdarzeń to powieść sensacyjna osadzona w polskich realiach. Opiera się na autentycznych zdarzeniach, mających swe miejsce w nieodległej historii Polski i Europy. Zawiązanie akcji ma miejsce latem 2000 r. w miejscowości Wylatowo, gdy pojawia się tam pierwszy zbożowy krąg. Ważne miejsce w tej historii zajmuje także kompleks Riese w Górach Sowich.

Jacek Brzozowski (1979) – wykonywał kilkanaście zawodów, zanim związał się z administracją. Jego obecna praca czasem umożliwia mu dostęp do różnego rodzaju tajemnic. Lubi dobrą literaturę, garnitury, atmosferę Włoch, a także wszystko co piękne i niezwykłe. Mieszka w województwie zachodniopomorskim. Nie zna się na samochodach, majsterkowaniu i nie ogląda meczów. Nigdy nie ma czasu.

Dodaj komentarz


Króciutka to powieść. W sam raz na jeden wieczór. Tematyka dość zaskakująca, szczególnie że dotyczy Wylatowa w Polsce gdzie swego czasu przez kilka sezonów letnich pojawiały się kręgi zbożowe (zainteresowanych odsyłam do specjalistycznych publikacji). Temat ten jednak jest tylko punktem wyjścia, bo mamy jeszcze kompleks Riese w Górach Sowich a i UFO się znajdzie. Ponieważ jest to tylko powieść, więc „rewelacje” autora lepiej traktujmy z przymrużeniem oka.

Dark Noise - 12 czerwca 2013 09:18


Krótka, acz interesująca powieść. Autor ciekawie ukazał nasze rodzime podwórko. Co prawda nie jestem wielką fanka tematyki urologicznej, jednak Brzozowskiemu udało się mnie zaciekawić i wciągnąć w fabułę swojej powieści. Czyta się szybko i nie zajmuje dużo czasu. Styl autora jest lekki w odbiorze. Powieść idealna na podróż pociągiem. Fani ufo też nie powinni być rozczarowani lekturą „Horyzontu zdarzeń”. Polecam serdecznie.

YoAnna - 21 maja 2013 17:09


Ciekawy pomysł na powieść. Tytuł przyciągnął mnie niemal od razu, bo kiedyś czytałam serię artykułów w miesięczniku "Nieznany Świat" na temat kręgów zbożowych w Wylatowie. Tyle się tam działo, że nawet gdyby autor skupił się tylko na tym wątku, powieść nie straciłaby wiele na swojej atrakcyjności. No ale mamy więcej (choćby kompleks w Górach Sowich czy kult boga Wodana). Niewielka książeczka z wartką akcją na jeden wieczór. Szkoda, bo tematyka nośna i autor mógłby pokusić się o większy rozmach.

Doris - 16 maja 2013 12:23


Ciekawa powieśc sencacyjna której akcja dzieje się latem 2000 r. w miejscowości Wylatowo, z chwilą pojawienia się tam pierwszego kregu w zbożu. Istotne miejsce w powieści zajmuje także kompleks Riese w Górach Sowich. Książka intryguje, przykuwa uwagę, pobudza wyobraźnię,. Autor prowadzi czytelnika i wskazuje mu trop, którym będzie podążać fabuła. Bardzo dobra pozycja dla fanów UFO i tej tematyki. Polecam, bardzo ciekawa lektura

Pharea - 16 maja 2013 10:30

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj