ebook Gdański depozyt - Piotr Schmandt

Gdański depozyt

Pasjonujący kryminał w kolorze sepii, niekiedy z przewagą czerni. Wielkimi krokami zbliża się druga wojna światowa, a tymczasem w Gdańsku wykluwa się intryga z prawdziwym skarbem w tle. Zmysłowa maszynistka, dwulicowi kochankowie, zagadkowy pośrednik, poczciwi polscy urzędnicy odsłaniający drugą twarz, femme fatale o urodzie damy z Siedmiogrodu oraz wywiady kilku państw - wszyscy są uwikłani w tajemniczą sprawę gdańskiego depozytu. Kto okaże się w tej rywalizacji prawdziwym zwycięzcą? Przedwojenny Gdańsk skrywa niejedną tajemnicę.

Dodaj komentarz


Lubię historie osadzone w czasach przedwojennej Polski, a lata 30. XX wieku darzę szczególną sympatią. Powieść Schmandta zabiera czytelników nie tylko do tego okresu, ale również do świata wspaniale zaplanowanej i przedstawionej zagadki kryminalnej. Autor naprawdę przyłożył się do swojej pracy tworząc „Gdański depozyt”. Obraz ówczesnego miasta jest wiarygodne, a postacie barwne. Książka zaskakuje i przykuwa uwagę. Gorąco polecam wszystkim.

YoAnna - 20 maja 2013 20:40


Przedwojenny Gdańsk, a w nim oryginalna zagadka kryminalna. Bohaterowie nie nazbyt szczególni, choć dobrze nakreśleni, potrzebni raczej aby odpowiednio pokazać akcję. Fabuła misterna. Wszystkie elementy dobrego kryminału. Jest jednak w tej książce coś więcej, niesamowity klimat, który powoduje, że książkę pochłania się już od pierwszych stron. Spora liczba bohaterów, przeróżne miejsca akcji, dobre tempo powodują, ze lektura wymaga skupienia, aby nic nie umknęło uwadze.

Doris - 6 maja 2013 21:45


Kryminał osadzony w realiach przedwojennego Gdańska. Mamy tu wszystko co tworzy dobrą powieść z tego gatunku. Oryginalna zagadka, doskonale nakreśleni bohaterowie, misternie skonstruowana fabuła. Intelektualne wyzwanie nie dla każdego.

Cezary Kolczuga - 29 marca 2013 07:58

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj