ebook Dziewczyna, która igrała z ogniem - Stieg Larsson

Dziewczyna, która igrała z ogniem

W drugim tomie trylogii kryminalnej Millennium śledzimy dalsze emocjonujące przygody dwójki bohaterów, LISBETH SALANDER i MIKAELA BLOMKVISTA, których losy ponownie się splatają. Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem...

„Literaturze kryminalnej zawsze brakowało pełnokrwistych postaci kobiecych. Lisbeth Salander, wykreowana przez Stiega Larssona bohaterka cyklu Millennium, to nagroda za lata oczekiwania: ta dziewczyna jest jak tornado: mroczna, nieprzewidywalna, groźna, przebiegła, a przy tym obdarzona dość osobliwą urodą”.

Piotr Kofta

„Drugi tom przygód przebojowej pary szwedzkich detektywów, Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista, jeszcze wspanialszy niż pierwszy!”.

Kazimiera Szczuka

Dodaj komentarz


Całkiem niezła książka, jest w niej nieco mniej akcji niż w poprzedniej pozycji z tej serii, jednak pojawiają się za to nowe wątki, które przyciągają uwagę czytelnika. Mnie osobiście spodobało się, że tym razem główną bohaterką jest kobieta. Może nie jest to arcydzieło, ale mimo wszystko da się to przeczytać i chyba ta część jest nieco lepsza od pierwszej. W sumie nie wiem czy poleciłabym tę książkę swoim znajomym, każdy powinien sam zdecydować czy chce zagłębić się w tę lekturę.

Tralalalalalala - 24 czerwca 2013 18:11


Trochę nie rozumiem zachwytów nad „Mlillenium”. Wystarczy, że dobrze się sprzedaje? Historia jak historia (czytałem lepsze). Nie można jednak odmówić jej sugestywności. Drugi tom w postaci powyższej książki oczywiście potrafi wciągnąć, choć jest nieco odmienny od pierwszego. Jednak jako częsty czytelnik kryminałów i thrillerów nie odnalazłem tu żadnych „fajerwerków”. Ot, dobrze skonstruowany thriller do poczytania, ale żeby od razu robić z niego jakieś arcydzieło? To nadinterpretacja.

Dark Noise - 21 czerwca 2013 08:11


To druga część osławione trylogii „Millenium”. Tym razem autor skupia się na postaci kobiecej - Lisbeth Salander. Ta odsłona jest chyba nawet lepsza od pierwszej części. Larsson świetnie sobie radzi z bohaterami, których stworzył (są wiarygodni, złożeni, przekonujący), a portret psychologiczny Salander jest wręcz nienaganny. Nie będę streszczać tutaj historii, tą książkę trzeba przeczytać. Dla miłośników thrillerów to pozycja niemal obowiązkowa.

Doris - 31 maja 2013 17:25


Drugi tom Trylogii Millenium, którego kluczową postacią jest Lisbeth Salander. Akcja powieści nie jest tu tak szybka, jak w poprzedniej części, jednakże nie ujmuje to książce uroku. Książka porywa już od pierwszych stron i nie pozwala na chwilę wytchnienia. Powieść czyta się błyskawicznie. Intrygująca fabuła, interesujące postacie, to tylko niektóre jej cechy. Polecam wszystkim fanom kryminałów. Naprawdę warto zapoznać się z tą serią.Drugi tom Trylogii Millenium, którego kluczową postacią jest Lisbeth Salander. Akcja powieści nie jest tu tak szybka, jak w poprzedniej części, jednakże nie ujmuje to książce uroku. Książka porywa już od pierwszych stron i nie pozwala na chwilę wytchnienia. Powieść czyta się błyskawicznie. Intrygująca fabuła, interesujące postacie, to tylko niektóre jej cechy. Polecam wszystkim fanom kryminałów. Naprawdę warto zapoznać się z tą serią.

YoAnna - 22 maja 2013 12:20


Bardzo podobała mi się druga część Trylogii Milenium. Ta książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać aż do samego końca. I nie wiem czy bardziej podobała mi się pierwsza, czy druga część - chyba obie są tak samo bardzo dobre. W czytanie można się tak wciągnąć, że zapomina się o o taczającym świecie. Nawet jeśli cała powieść to fikcja to i tak jestem zdumiona kompletnym fiaskiem jaki poniósł szwedzki wymiar sprawiedliwości i opieka społeczna, a opisy opieki psychiatrycznej są po prostu przerażające. Nie ma co czekać - trzeba sięgnąć po kolejną cześć.

Pharea - 14 maja 2013 19:01


Podobno najlepszy tom "Millenium". No nie wiem. W sumie jedyna interesującą rzeczą jest "wyciągnięcie" na plan pierwszy kobiecej postaci. Stworzonej wiarygodnie, z werwą. Grającą "pierwsze skrzypce". A tak same schematy podane tylko w inny sposób. Autor sprawnie radzi sobie z mnogością występujących w powieści postaci. I tyle. Do poczytania. Do zachwytu droga daleka.

Cezary Kolczuga - 19 kwietnia 2013 18:12


Może nie najlepszy tom serii, ale bardzo dobra. Czyta się jak zawsze błyskawicznie, a zarówno fabuła, jak i tempo akcji zaskakuje i zadziwia. Może nie jest najoryginalniejsza, ale kreacje bohaterów to mistrzostwo.

Kasia Pietraszko - 25 marca 2013 16:20


Kolejny "odkrywczy" bestseller, który dla czytelnika mającego na koncie setki przeczytanych książek jest tak odtwórczy, jak tylko można. A "zaskakującego zakończenia" domyśliłam się na samym początku.

Aleksandra Skibińska - 25 marca 2013 11:05


W tej części akcja nieco zwalnia, ale w zmian za to autor odkrywa przed nami klika nowych wątków. To obiecujący prognostyk przed kolejnym tomem cyklu. Mimo, że bieg wydarzeń jest mniej dynamiczny książka nie pozwala się od niej oderwać.

Artem - 24 marca 2013 23:19


W tej części Millenium- mniej kryminału a więcej polityki. Dużym plusem jest to że Larsson porusza ważne kwestie dot. praw kobiet.Jest zupełnie inna od pierwszej części, dzięki czemu równie mocno fascynuje.

Salviae - 23 marca 2013 00:28

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj