ebook Dziesiąta sprawa - Joseph Teller

Dziesiąta sprawa

Specjalizujący się w sprawach karnych obrońca Harrison J.Walker, znany jako Jaywalker, zostaje zawieszony w prawach wykonywania zawodu. Mimo ciążących na nim zarzutów naginania prawa oraz przyjęcia korzyści majątkowej od klientki oskarżonej o prostytucję, przekonuje sędziego, by pozwolił mu dokończyć dziesięć spraw. Ostatnia z nich staje się prawdziwym sprawdzianem jego zawodowych umiejętności. Jaywalker ma świadomość, że tym razem szanse na wyrok uniewinniający są naprawdę znikome.Młoda, drobna i piekielnie seksowna Samara Moss wbiła mężowi nóż prosto w serce. Na to w każdym razie wskazują okoliczności. Jako była prostytutka, która mając osiemnaście lat poślubiła leciwego miliardera,  idealnie pasuje do stereotypu łowczyni fortun. Jedynie Jaywalker zdaje się rozumieć, że pozory niezwykle często mylą. Czy jest możliwe, by ktoś wrobił Samarę w tę zbrodnię? Tylko kto?

Dodaj komentarz


Książka ciężka w lekturze dla kogoś, kto nie ma na co dzień do czynienia z prawniczą terminologią. I to sprawiło, iż dla mnie osobiście lektura „Dziesiątej sprawy” kazała się dość męcząca. Sam pomysł na fabułę był dość ciekawy, lecz całość przytłoczył żargon rodem z Sali sądowej. Tak więc, jeśli komuś nieobce są te klimaty, książka Tellera może okazać się wciągającą powieścią sensacyjną.

YoAnna - 20 maja 2013 20:40


W gatunkach i podgatunkach literatury często trudno się połapać. Powieść Tellera określa się często mianem thrillera sądowego. Cóż to takiego? Po prostu akcja rozgrywa się w sądzie i w miejscach związanych mniej lub bardziej pośrednio z prowadzoną sprawą. Już ten fakt może nieco odstraszyć. Mimo wszystko postanowiłam przeczytać i mnie wciągnęło. Napięcie dawkowane stopniowo, a zakończenie świetne. Denerwowały mnie jedynie przydługie opisy procedur sądowych (szczególnie, że to system anglosaski).

Doris - 15 maja 2013 15:18


Harrison J.Walker to niesamowicie rozrywkowy prawnik, który zrobi wszystko żeby wygrać sprawę. Jaywalker ma zostać zawieszony przez radę sądownictwa za jego skandaliczne zachowanie w sądzie i poza nim (w szczególności w związku z kobietami). Ma zaprzestać działalności jednak zostaje mu udzielona zgoda na to by dokończył swoje sprawy będące już w toku. Rozwiązuje dziewięć spraw, a dziesiąta stanowi serce tej opowieści. Dobra lektura, daje dużo radości z czytania. Polecam

Pharea - 14 maja 2013 18:42


Książka napisana przez prawnika. Nie jest to minus. Minusem jest jednak zbyt duże nagromadzenie terminów prawnych. Przeciętny czytelnik niewiele z tego zrozumie i pewnie pogubi się. Chyba kryminał dla prawników lub czytelników interesujących się prawem.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 09:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj