ebook Dopadnę cię - Brenda Novak

Dopadnę cię

Dopadnę cię… Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję…

Sheridan i Jason, dwoje nastolatków, zostają postrzeleni podczas wycieczki nad jezioro. Napastnik ciężko rani  Sheridan i zabija Jasona.  Śledztwo w tej sprawie kończy się fiaskiem.

Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona. Wraca w rodzinne strony, by przeprowadzić prywatne śledztwo. Jednak jej powrót  komuś się nie podoba. Sheridan zostaje porwana i pobita do nieprzytomności. Kiedy na moment odzyskuje świadomość, słyszy, jak napastnik kopie dla niej grób. Życie ratuje jej Cain, przyrodni brat Jasona. Po tym wydarzeniu Sheridan ufa tylko jemu, ale czy słusznie?

Dodaj komentarz


Przewidywalny do bólu kryminał, a do tego napędzany znanymi wszem i wobec schematami. Książka nie zaskakuje, bardzo szybko można domyślić się kto, co i dlaczego. Autorka zaszalała z ilością postaci, jednak wprowadziło to tylko zbędny chaos. Poza tym bohaterowie są mało wyraziści i nie przyciągają. Wątek kryminalny został zdominowany prze historię miłosną. Jedyna zaleta, iż czyta się szybko, lecz to trochę za mało.

YoAnna - 20 maja 2013 17:06


Trzecia część serii Brendy Novak o organizacji Ostatni Bastion. Najbardziej dopracowana książka z serii, chociaż szału nie ma w żadnej. Fabuła powieści dość solidna, wątek romansowy też dobry. "Dopadnę cię" skupia się na trzeciej z kobiet. Sheridan Kohl miała tylko szesnaście lat, gdy zamaskowany mężczyzna otworzył ogień do niej i jej chłopaka, gdy siedzieli w zaparkowanym samochodzie w ustronnym miejscu. Jason zostaje zabity, a Sheridan krytycznie ranna. Oczywiście dziewczyna czyje się winna (miała dziwne pobudki spotkania się z chłopakiem). Zakończenie było dobre, na pewno lepsze niż w poprzednich książkach. Można przeczytać, ale nie trzeba

Pharea - 14 maja 2013 13:26


Nie jest łatwo napisać dobry kryminał trzymający rozwiązanie zagadki do końca. Autorce to się nie udało. Szybko orientujemy się kto zabił. Okazuje się że głównym wątkiem nie jest zagadka kryminalna tylko uczucie. Sprawa morderstwa to tylko tło. Powieść jest nudna i przewidywalna. Nie ma tu żadnych zaskoczeń, a bohaterowie tak naprawdę są nijacy, nie pozostają w pamięci. Szkoda czasu na czytanie

Doris - 8 maja 2013 21:52

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj