ebook Błękitna krew - Harlan Coben

Błękitna krew

Myron Bolitar - Tom 4

Kto mógł porwać syna Jacka Coldrena, znanego golfisty, który z ogromną przewagą prowadzi w mistrzowstwach USA? Podejrzenia padają na jego dawnego asystenta, Lloyda Rennarta. Szybko okazuje się, że Rennart pół roku wcześniej popełnił samobójstwo, nie mógł, zatem zorganizować porwania. A może Chad je sfingował? Myron Bolitar podejmuje się odnaleźć chłopca - po raz pierwszy bez swojego niezawodnego przyjaciela Wina, który z niewiadomych powodów odmawia udziału w śledztwie.

Dodaj komentarz


Myron Bolitar to bohater, którego przygody autor ujął w kilku książkach. „Błękitna krew” jest czwartą w tej serii. May zagadkę i dobrą akcję. Bohatera jakby tu mniej w stosunku do innych części, ale jest zauważalny. Niemal każdy miłośnik twórczości autora i thrillerów będzie zadowolony z lektury I nie ważne, że nie jest to opowieść doskonała. Ważne, że daje dobrą rozrywkę, więc polecam.

Dark Noise - 12 czerwca 2013 10:49


„Błękitna krew” stanowi kolejna część cyklu. Jak można się było po autorze spodziewać, jest to świetny thriller, który porywa czytelnika już od pierwszego zdania. Czyta się ją szybko i przyjemnie, tak więc czasu poświęconego na lekturę nie można uznać za stracony. Akcja trzyma w napięciu, a finał wcale nie jest taki łatwy do przewidzenia. Przyjemny umilacz czasu, zwłaszcza podczas podróży.

YoAnna - 12 maja 2013 17:13


Po Cobenie można prawie zawsze spodziewać się dobrego thrillera. "Błękitna krew" jest czwarta częścią cyklu z Myronem Bolitarem. Wprawdzie sam bohater nie bierze bezpośredniego udziału w rozwiązywaniu zagadki, ale nie przeszkadza to w pochłanianiu powieści. Wydarzenia wciągają, a ironiczny i błyskotliwy język jakim posługują się postacie jest dodatkowym atutem. Oczywiście jest to pozycja jedna z wielu w dorobku autora i nie należy do tych najlepszych, ale też nie jest jakaś szczególnie zła. Jest po prostu dobra. W sam raz do poczytania.

Doris - 10 maja 2013 17:47


Kolejna, czwarta już część o przygodach Myrona Bolitar'a, który podejmuje się śledztwa. Harlan Coben po raz kolejny nie zawodzi swoich fanów i znów oddaje w nasze ręce książkę pełną akcji, tajemnic i intrygi. Jak zwykle możemy też znaleźć tu doskonałe dialogi, ale też nie obędzie się bez drobnych błędów, które w sumie nie wpływają na jakość książki. Czyta się błyskawicznie. Książka wciąga i daje dużo rozrywki czytającemu.

Pharea - 10 maja 2013 16:20


Literatura z gatunku lekkiej, łatwej i przyjemnej. Powieść trzyma w napięciu. Jednak nie zapada na długo w pamięć. Dobre w podróży.

Cezary Kolczuga - 23 marca 2013 16:48


Chyba pierwsza jego książka, z którą miałam do czynienia, podebrana jeszcze mamie. Do tej pory pamiętam, jak bardzo mnie wciągnęła. Jeśli ktoś nie zna jeszcze twórczości Cobena, ta powieść jest idealna na pierwszy ogień.

Ailuj - 23 marca 2013 16:45


Trzymający w napięciu thiller Cobena. Jak to zazwyczaj w jego książkach bywa, do ostatniej chwili nie wiemy jaka jest prawda. Bardzo przyjemna lektura na popołudnie, jednak nie zostaje na długo w pamięci.

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 21:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj