ebook Bez odwrotu - Tess Gerritsen

Bez odwrotu

To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku - mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

Dodaj komentarz


Ta książka Gerritsen nie jest wbrew pozorom thrillerem medycznym, choć zawiera jego elementy. To romans kryminalny, który ukazał się już w Polsce ale pod innym tytułem. No i nie jest wcale taki nowy (wydanie 1992). Rok wydania jest poniekąd wskazówką, że nie jest to taki dobry kryminał/thriller jak inne, późniejsze dzieła autorki. Mimo wątku romantycznego powieść jednak trzyma w napięciu, a niewielka objętość pozwoli na przeczytanie jej w ciągu 1-2 wieczorów.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 15:03


Wydana też pod tytułem "Zagrożenie" kolejna książka mistrzyni thrillera medycznego. Tym razem głównym tematem jest broń biologiczna. Dobry thriller, który w porównaniu z innymi książkami autorki jest nieco słabszy, ale nadal wart przeczytania. Fabuła jak wyżej - nie ma się co powtarzać. Dużo się dzieje i jest to okraszone romansem. Daje dość dobrą rozrywkę, chociaż akcja nie pędzi na złamanie karku.

Pharea - 9 maja 2013 20:16


Nowy thiller spod piórka autorki jest równie interesujący i ciekawy, co poprzednie jej książki. Akcja trzyma w napięciu, wywołuje dreszczyk emocji podążający wzdłuż kręgosłupa. Właśnie budowanie napięcia to jedna z najmocniejszych stron powieści Gerritsen. Fabuła rozkręca się w odpowiednim tempie, nie ma nudy czy też zbędnej dłużyzny, wszystko jest na swoim miejscu. Powieść opatrzona jest oczywiście elementami terminologii medycznej. Polecam.

YoAnna - 5 maja 2013 16:53


Thriller z charakterystycznymi dla autorki motywami medycznymi. Mistrzowskie budowanie napięcia. Dopracowane w szczegółach. Wątek uczuciowy ubarwia fabułę. Miłośnicy thrillerów nie mogą pominąć tej pozycji.

Cezary Kolczuga - 19 kwietnia 2013 13:55


Nie ma co pisać, bo Tess Gerritsen pisze dobrze i zarazem przerażająco. Kolejna dobra książka.

Zakurzona półka - 27 marca 2013 11:41

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj