ebook Assassin’s Creed: Tajemna krucjata - Oliver Bowden

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą utrzymywał w tajemnicy przez całe życie – historię Altaïra, jednego z najznamienitszych asasynów Bractwa.

Altaïr podejmuje się doniosłej misji i wyrusza w podróż do Ziemi Świętej. By dowieść swojego poświęcenia, zmierzy się z dziewięcioma śmiertelnymi wrogami, pośród których znajdzie się sam przywódca templariuszy, Robert de Sable. Podczas niezwykłej wyprawy Altaïr odkryje prawdziwe znaczenie Creda Asasynów.

Nikt nigdy wcześniej nie opowiedział o losach Altaïra: o jego brzemiennej w skutki podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o tragedii, jaka stała się udziałem wielkiego asasyna i jego rodziny oraz o haniebnej zdradzie najbliższego przyjaciela.

Dodaj komentarz


Nie przepadam za pozycjami napisanymi na podstawie gry, ale zdecydowałam się przeczytać tę serię i nie żałuję. Ten tom znajduje się na podobnym poziomie co inne – jest dużo akcji, dodajmy ciekawej i wciągającej. Bardzo podobało mi się poznawanie historii Altaira – jest interesująca i nie pozwala się nudzić. Z pewnością fani nie będą zawiedzeni, ja tez nie jestem. Na mój gust było tu nieco zbyt wiele zgrzytów, ale ogólnie nie było źle.

Semi - 5 czerwca 2013 20:28


Błędnym jest twierdzenie, że o wartości książki decyduje liczba sprzedanych egzemplarzy. Trzeba mieć świadomość, że popularność w dużej mierze wynika z odpowiedniego marketingu. Tak jest niestety w przypadku tej książki (i całej serii). Forma pamiętnika niewiele pomaga w uatrakcyjnieniu fabuły. Nie ma żadnych wątków pobocznych. Wszystko tak jak w grze, podane na talerzu, choć język narracji bardziej wprawny niż w poprzednich odsłonach cyklu.

Doris - 12 maja 2013 15:16


Styl i język trochę lepsze niż w poprzednich częściach, widać autor nabrał wprawy, więc czytało się nawet przyjemnie. Jednak, jak dla mnie, to nadal ciągnięcie kasy z gry, która odniosła sukces. Gdyby książki z serii uzupełniały jakoś znacząco fabułę gier, mogłyby stać się dla fanów uniwersum kąskiem godnym uwagi, posiadania i przeczytania. Dla mnie to tylko kolejna pozycja na podstawie gry - lepsza niż poprzedniczki, lecz wciąż niewiele wnosząca.

YoAnna - 3 maja 2013 16:56


Choć nie przepadam za książkami na podstawie gier tą czytało mi się dobrze. Fani zapewne potraktują ją jako pozycje obowiązkową.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 21:48


Nie znam innych książek autora ale osobiście uważam, że marnuje swe talenty na książkach z tej serii. Wielkość sprzedaży nie świadczy o klasie autora (raczej o popularności gry). W stosunku do innych pozycji z tej serii ta jest nieco lepsza.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 08:44


Bardzo dobrze napisana. Widać, że autor trochę się wyrobił i znacznie lepiej czuje się w tym świecie. Fanom gry raczej nie przypadnie do gustu, za to NIEgraczy może zachęcić do ostatecznego sięgnięcia po grę.

Agu - 26 marca 2013 13:07


Ta część jest chyba najlepsza. Może nie tak dobra, jak gra, ale Altair pokazuje w tej książce swoje inne oblicze.

Ailuj - 23 marca 2013 11:43


Kolejna książka na podstawie gry. Mimo, że brakuje wspaniałych widoków które znajdziemy w grze, opisy są zadowalające. Porywająca fabuła, która znamy z gry ma szansę na obszerniejsze wyjaśnienie w tej serii. Osobiście polecam;)

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 21:23

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj