50 wesel i pogrzeb

Była biała suknia, huczne wesele, a na końcu... padł trup.

Monikę, świeżo upieczoną pannę młodą, znaleziono martwą w wannie w kilka godzin po ślubie. Brak jasnych dowodów na to, że jej małżonek, Patryk, maczał w sprawie palce, ale policja zdaje się to podejrzewać, a sąsiedzi i prasa – już wydali wyrok.

Emilia Brzeska, fotografka i najlepsza przyjaciółka pana młodego, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. W miarę postępów prywatnego, amatorskiego śledztwa Emilia odkrywa, że śmierć Moniki mogła mieć związek z jej przeszłością. Jakie tajemnice skrywała żona Patryka – i czy nie sprowadzą one niebezpieczeństwa na jej męża oraz Emilię...?


„Pięćdziesiąt wesel i pogrzeb” Magdaleny Kubasiewicz to kryminał, z mocno zarysowanymi wątkami obyczajowymi. Historia skupia się na Emilii Brzeskiej, fotografce ślubnej, która rankiem po weselu Patryka, swojego najlepszego przyjaciela, odnajduje w apartamencie nowożeńców ciało panny młodej. W przekonaniu policji o niewinności Patryka – i samej Emilii – przeszkadza między innymi fakt, że pan młody tę noc przespał w pokoju przyjaciółki.

Emilia, chcąc ustalić, co naprawdę spotkało Monikę, rozpoczyna amatorskie śledztwo. Poszukiwanie prawdy z czasem jednak coraz bardziej rzutuje na życie Emilii, zarówno prywatnej, jak i zawodowe, a dokonane odkrycia mogą ściągnąć na jej głowę śmiertelne niebezpieczeństwo…

„Pięćdziesiąt wesel i pogrzeb” jest pierwszą powieścią wydaną przez Czarną Damę. Drugi tom przygód Emilii Brzeskiej, „Sto wesel i zaginięcie”, trafi w ręce czytelników w drugim kwartale 2021.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj