ebook Z tajnych akt KOD-u - Maciej Karwowski

Z tajnych akt KOD-u

Rok 1300 – na tereny Europy Środkowo-Wschodniej przybywa grupa humanoidalnych, rozumnych kotów. Kotiel, ich przywódca, proklamuje izolacjonistyczne Królestwo Kociej Doliny. Rok 2003 – Mruczysław Miau jest agentem Kociej Organizacji Detektywistycznej. Przypadkiem natrafia na przybłędę z Rosji – Sylwestra Cata. Za cenę oczyszczenia z zarzutu kradzieży, Sylwester wyrusza do Australii w celu pochwycenia nieuczciwego miliardera. Z czasem wplątuje się w grę mafii i wywiadów. Grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone, a stawka wcale nie jest oczywista. Maciej Karwowski Pisaniem zajmuję się praktycznie od dzieciństwa, jednak dopiero od kilku lat podchodzę do tego na poważnie. Interesuję się historią (ze szczególnym naciskiem na okres II wojny światowej), grami video oraz muzyką (głównie szeroko pojęty rock & metal, choć staram się nie ograniczać jedynie do tych gatunków), ale nie zaniedbuję też innych dziedzin kultury - każda dobra książka jest mi przyjacielem, a i wartościowym filmem nie pogardzę (moim ulubionym jest „Czas apokalipsy” Coppoli). Po zdaniu matury chciałbym studiować filologię rosyjską i, oczywiście, pisać.

Dodaj komentarz


Nie przepadam za kotami, naprawdę, te stworzenia, to jak dla mnie małe potworki. A jednak sięgnęłam po książkę, która nie dość, iż ma takiego futrzaka na okładce, to jeszcze jej bohaterowie to humanoidalne koty. Ale nie żałuję. Lektura była miła i przyjemna, wciągająca, a połączeni kryminału i fantastyki udało się autorowi bardzo dobrze. Książka bawi humorem, przez co czyta się ją bardzo szybko i trudno się oderwać.

YoAnna - 5 maja 2013 16:47


Zabieg literacki nienowy. Za to jaki efekt. Powieść z pogranicza fantastyki i kryminału. Pełna humoru i ciekawych spostrzeżeń.

Cezary Kolczuga - 16 kwietnia 2013 17:34


Pokochałam tą książkę od pierwszego wejrzenia. Jest pełna specyficznego humoru a postacie kotów urzekają.

Aleksandra Skibińska - 16 kwietnia 2013 16:35

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj