ebook W poszukiwaniu skradzionego serca - Maria Żelazna

W poszukiwaniu skradzionego serca

Nietypowe połączenie współczesnej literatury kobiecej i... fantasy
Główna bohaterka, Magdalena, wychowuje samotnie trzyletniego synka, pracuje, studiuje, a w nielicznych wolnych chwilach udaje jej się poszaleć z przyjaciółkami w pubie. W sumie nie ma powodów do narzekań na swoje życie - tylko związki z mężczyznami jakoś zupełnie jej nie wychodzą. Magdalena nie wie, że niegdyś jej serce zostało skradzione przez Czarnego Ptaka Rozpaczy. Przez to za parę lat może stać się oschłą, zgorzkniałą kobietą, niezdolną okazać miłości nikomu - nawet własnemu dziecku.
Przed tym nieszczęściem postanawiają uratować ją zmarli dziadkowie. Aby odzyskać serce, Magdalena musi udać się w długą i niebezpieczną podróż w zaświaty. Towarzyszy jej dwoje przyjaciół: Rybiński, postrzelony miłośnik podejrzanych knajp i eksperymentów z odmiennymi stanami świadomości, oraz Małgorzata - niepoprawna romansowiczka. Nawet przywdzianie anielskich skrzydeł nie pozbawia ich tych przywar, więc wyprawa nie należy do monotonnych...

Dodaj komentarz


Połączeni gatunkowe są wbrew pozorom niebezpieczne. Ryzyko stworzenia nieprzekonującej opowieści spore. Autorce się niestety nie udało stworzyć przekonującej opowieści, choć sam pomysł połączenia fantasy i czegoś co nazywa się literaturą kobiecą ma potencjał.

Cezary Kolczuga - 22 kwietnia 2013 08:32


Może i połączenie jest nietypowe, ale powieść nie ma w sobie nic fascynującego. Jest po prostu nudna, Autorka, łącząc fantasy z "literaturą kobiecą" nie napisała ani dobrego fantasy, ani dobrej literatury kobiecej.

Aleksandra Skibińska - 22 kwietnia 2013 06:48

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj