ebook Uczta dla wron: Sieć spisków - George R.R. Martin

Uczta dla wron: Sieć spisków

Wojna pięciu królów zbliża się powoli do końca, a Lannisterowie i ich sojusznicy uważają się za zwycięzców. Jednakże nie wszystko w kraju idzie dobrze. Rozdarte wojną królestwo staje na progu pokoju tylko po to, by wkroczyć na ścieżkę wiodącą ku jeszcze straszliwszym zniszczeniom.


Po śmierci króla potwora, Joffreya, władzę w Królewskiej Przystani przejęła Cersei. Śmierć Robba Starka złamała kręgosłup buntowi północy, a rodzeństwo Młodego Wilka rozproszyło się po całym królestwie.

Jest jeszcze kilka inych osób mogących rościć sobie pretensje do Żelaznego Tronu, ale są one zbyt słabe lub przebywają za daleko, by mogły stanowić realne zagrożenie. Jak po każdym wielkim konflikcie, wkrótce zaczynają się też zbierać niedobitki, banici, renegaci i padlinożercy, którzy ogryzają kości poległych i łupią tych, którzy wkrótce również rozstaną się z życiem.

W Siedmiu Królestwach ludzkie wrony zgromadziły się na bankiet z popiołów...

Dodaj komentarz


Uczta dla wron. Sieć spisków” nie jest złą częścią sagi. Jednak po wielkiej wojnie akcja zdecydowanie zwolniła tempo. Niewiele się tu dzieje, opisy są strasznie długie i czyta się z nadzieją, że w końcu znajdzie się trochę akcji. Owszem są momenty, kiedy przewracamy strony szybko bo tyle się dzieje. Jednak w tej części autor postawił chyba bardziej na jeszcze dokładniejsze poznanie postaci, które teraz odgrywają lub będą odgrywać najważniejsze role w przyszłości. Czytelnik ma okazje jeszcze bardziej wgryźć się w psychikę bohaterów. Pomimo wolnego tempa książki warto ją przeczytać aby jeszcze bardziej zagłębić się w świat Westeros.

Day1721 - 20 maja 2014 17:00

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj