ebook Turkusowa dusza - Marta Kopeć

Turkusowa dusza


„Turkusowa dusza” Marty Kopeć to historia burzliwej i nietypowej miłości. To także opowieść o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach.

Atrakcyjna, odważna i inteligentna Pamela postanawia opuścić dysfunkcyjny dom rodzinny i zamieszkać u brata. W drodze do nowego mieszkania zostaje zaatakowana przez złodzieja, z opresji którego ratuje ją tajemnicza postać. Proponuje „ona” dziewczynie zawarcie pewnego paktu, na który siedemnastolatka przystaje. Od tej pory droga życiowa dziewczyny wiedzie przez niebo i piekło. Anioł stróż i diabeł, którzy nagle pojawili się w życiu Pameli powodują, że nastolatka jest rozdarta wewnętrznie, ponieważ chciałaby być i z jednym i z drugim. Nie zgadza się na to jednak ani demon ani anioł. Dziewczyna sama musi dokonać tego trudnego wyboru, a w zasadzie dokona tego jej serce.

W literackim świecie Marty Kopeć roi się od demonów, wampirów i innych stworów o niezbyt przychylnym nastawieniu do innych. Czy możliwe jest, że diabły potrafią kochać, nawet jeśli jest to sprzeczne z regulaminem „piekła”? A czy w aniołach potrafi zrodzić się złość czy nienawiść? Kto zdobędzie miłość dziewczyny, dobro czy zło?

Dodaj komentarz


„Turkusowa dusza”, to historia miłosna ubrana w tak popularną wśród młodzieży formę literatury fantasy. W tej formie przenikają się style dark fantasy i urban fantasy. Akcja powieści rozgrywa się bowiem częściowo w Nowym Jorku, częściowo w ciemnych odmętach piekła i częściowo wśród aniołów w niebie. Główną bohaterką tej historii jest siedemnastoletnia Pamela, postanawiająca opuścić toksyczną matkę i zamieszkać w mieszkaniu brata. W drodze zostaje zaatakowana przez złodzieja. Napastnik zadaje jej ciosy nożem. Dziewczyna umarłaby, gdyby nagle nie pojawiła się postać, która proponuje jej zawarcie paktu. W zamian za oddanie części duszy, Pamela nie straci życia. Dziewczyna zgadza się i od tej pory zaczyna się jej droga przez niebo i piekło nie tylko w dosłownym znaczeniu, również przez niebo i piekło uczuć, namiętności i rozterek. Szybko okaże się bowiem, że od śmierci uratował ją syn Lucyfera o imieniu Dagon, który na Ziemi przyobleczony jest w ciało niezwykle atrakcyjnego młodzieńca. Jakby tego było mało, u boku Pameli pojawi się także jej anioł stróż – Fabian. I on, dla ratowania dziewczyny ze szponów demona, przybierze ludzką postać. I również będzie to postać młodego chłopaka, za którym wzdycha mnóstwo dziewczyn. Demon i anioł rozpoczną walkę o duszę Pameli. Szybko się jednak okaże, że jest to walka nie o duszę lecz o serce młodej, atrakcyjnej nastolatki. Kto zdobędzie jej miłość, anioł czy diabeł?
Przeczytajcie, a dowiecie się.

Aga Mazur - 11 marca 2015 10:28

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj