ebook RPGranda, czyli świat po drugiej stronie - Dawid Czaja

RPGranda, czyli świat po drugiej stronie


Powieść RPGranda, czyli świat po drugiej stronie posiada niezwykle wartką akcję i cięty humor przebijający się przez narrację, co pozwala czytelnikowi nie tylko prawić kąśliwe uwagi na temat wszystkiego, lecz wymieniać się nimi z samą historią. To jest ten dialog dzieła z odbiorcą, którego tak naprawdę wszystkim potrzeba raz na jakiś czas. Losy Jacka i jego Oddziału 2. wciągają wręcz demonicznie. Choć z pozoru mogą wydawać się błahe, pozór jest tutaj głównym elementem operacyjnym fabuły. Lektura stawia ogromną ilość pytań i w pewien pokrętny sposób na nie odpowiada. No, może poza pytaniem o to, kiedy rektor będzie mieć wszystkiego dosyć i kopnie doktora Franco w sto diabłów. Ale to nie o nim ta historia. Raczej o tych stu diabłach, mówiąc w przybliżeniu, bo olbrzymie demoniczne armie i demony wewnętrzne bohaterów, ogólnie rzecz ujmując, są liczbą nieco większą. Jack i jego ekipa mieli znaleźć się w świecie gry komputerowej, ale zamiast trafić do RPG, wylądowali w środku wojny zdecydowanie bardziej „Massie multiplayer”, wcale niebędącej też online. Grą jednakże okazało się wszystko to, co toczy się wokół nich, a skala rozgrywki ostatecznie wykracza poza galaktykę.

Dodaj komentarz


RPGranda, czyli świat po drugiej stronie jest powieścią pisaną prostym językiem. Również taka wydaje się być cała historia. Grupa przyjaciół postanawia przeżyć przygodę życia. W tym celu przystępują do projektu prowadzone przez doktora Franco. Początkowo wszystko jest wspaniałe, jednak później zaczyna się prawdziwa walka o przetrwanie.

Zwykły, szary student wraz z kolegami wdraża się w sprawę, która w końcu zaczyna go przerastać. Jest zbyt słaby by udźwignąć takie brzemię. Wszystko wydaje się być proste. Dotrzeć w odpowiednie miejsce, wygrać wielką bitwę i wrócić do świata rzeczywistego. Niestety cała sprawa się komplikuje, gdy grupa poznaje ułamek prawdy. A to jeszcze nie koniec.

Powieść porusza sprawy związane ze zmianą osobowości w wyniku całkowitego wprowadzenia głównych bohaterów przed oblicze śmierci. Chaos i niewiadoma to chleb powszedni Jack'a, Mike'a oraz Louis'a.

Zafascynowanie nowo odkrytą krainą przestaje istnieć, kiedy wszyscy dowiadują się o jej mrocznej przeszłości, jak i teraźniejszości. Tak naprawdę nic nie wiadomo, a wszystko może wydawać się złudne. Ale to od wyboru głównego bohatera zależy, jak dalej potoczy się ta opowieść. Ludzkość po raz kolejny udowadnia, jak wiele znaczy nadzieja w chwilach totalnej klęski. Jednak, czy to wszystko się uda? Przekonajcie się sami.

Aga Mazur - 21 marca 2014 12:44

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj