ebook Przekleństwo rasy - Rafał Górniak

Przekleństwo rasy

Kraina Elfów, Oggrestydhemgard, znalazła się na progu wojny domowej. Elfowie nienawidzą Ludzi, Ludzie boją się i nienawidzą Elfów, wszyscy zaś nienawidzą Mieszańców. Po zaginięciu Króla kraj pogrążył się w politycznym kryzysie. Na dworze królewskim polityczne frakcje szykują się do krwawej walki o władzę. Reformatorzy na czele z konduktorem Septymiuszem są przeciwko konserwatywnemu stronnictwu pod wodzą Rebrego, które dąży do ograniczenia rosnących wpływów Ludzi i Mieszańców.
W ten tygiel intryg i zbrodni trafia nieoczekiwanie ziemski chłopak, Adam, stając się narzędziem w rękach rywalizujących partii. Czołowi gracze chcą go pozyskać dla siebie, ponieważ wierzą, że jest Wybrańcem, osobą posiadającą rozszerzone możliwości kontrolowania mocy.
Rebre inicjuje spisek w celu dokonania przewrotu państwowego. Wraz z wybitnym konduktorem Mavrilem planują zastosowanie wobec Ludzi i Mieszańców „ostatecznego rozwiązania”. Natomiast Septymiusz organizuje Sprzysiężenie skupiające przedstawicieli wszystkich ras. Gdy w końcu wybucha wojna domowa, jej stawką jest nie tylko uzyskanie przewagi militarnej, ale zagłada bądź ocalenie…

Rafał Górniak (ur. 1975 r.) – z zawodu prawnik, zafascynowany historią starożytną, biologią ewolucyjną i demografią. Twórca esejów historycznych i globtroter  zakochany w magii okolic polarnych.

Dodaj komentarz


„Przekleństwo rasy” to książka, która ukazała się na rynku stosunkowo niedawno. Miałam to szczęście ją przeczytać i nie żałuję, gdyż to świetnie stworzona historia fantasy. Wciągająca fabuła, barwne postacie, nie dająca popaść w nudę akcja. Autor ma lekki i przyjemny w odbiorze styl, który jest dodatkowym atutem powieści. Jeden drobny mankament to nazwy i niektóre imiona, dobrze, iż nie musiałam czytać tego na głos. Polecam, warto.

YoAnna - 23 maja 2013 19:36

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj