ebook Powołanie - P.C. Cast

Powołanie

Przenieś się do mitycznego Partholonu…

Brighid urodziła się, aby zostać Wielką Szamanką i przywódczynią. Dziewczyna nie jest gotowa, by udźwignąć to brzemię. Dusi się w świecie przepełnionym złem i kłamstwem. Zbuntowana przeciwko despotycznej, pełnej nienawiści matce odrzuca swoje dziedzictwo. Dołącza do klanu MacCallana, gdzie jako dzielna Łowczyni cieszy się powszechnym szacunkiem. To właśnie jej powierzono misję sprowadzenia do Partholonu błąkających się po nieprzyjaznym pustkowiu skrzydlatych istot. Gdy podczas tej wyprawy leczy złamane serce Cuchulainna, odkrywa w sobie uczucia, o które nigdy się nie podejrzewała. Jej przeszłość nie pozwala jednak o sobie zapomnieć. Kiedy krwawa wojna zbliża się wielkimi krokami, okazuje się, że od swojego powołania nie można tak łatwo uciec… Wyprawa w zaświaty to dopiero początek…

Dodaj komentarz


Powieść (utrzymana w stylu romansu paranormalnego), która oscyluje wokół mitycznego Pantholonu, świata stworzonego w innych książkach autorki. Wprawdzie nie ma tu wampirów ani wilkołaków tylko mityczne stwory jak np. centaury. Jest to pewne wyłamanie się ze schematu, przez co książka robi się ciekawa. Ale do czasu. Wątek romantyczny przewidywalny, trudno odnaleźć się w fabule jeśli nie czytało się poprzednich części cyklu, a nagromadzenie mitycznych stworzeń w pewnym momencie zaczyna męczyć.

Doris - 31 maja 2013 17:22


Drugi tom cyklu Partholon, którego główną bohaterką jest Brighid - Łowczyni Klanu MacCallana. Niestety nie jest to powieść wysokich lotów, wręcz bardzo niskich. Wykreowane uniwersum nie jest interesujące, postacie z jednej strony silne, z drugiej niezwykle naiwne. Akcji praktycznie brak, ot, kilka końcowych scen. Tak jak i w przypadku pierwszego tomu najzwyczajniej było nudno. Nie polecam, chyba że zagorzałym fanom.

YoAnna - 17 maja 2013 16:48


Brighid - Łowczyni Klanu MacCallana powraca w drugi tomie cyklu Partholon. Słaba książka, tak jak poprzednia część. Nudna fabuła, zerowa akcja, świat przedstawiony nie przykuwa uwagi. Nie było tu nic, dzięki czemu nie mogłabym oderwać się od lektury. Ot, taki niewysokich lotów odmóżdżacz. Fani ambitnych powieści nie znajdą w tej książce nic dla siebie. Nie polecam, szkoda marnować czas na te pozycję.

YoAnna - 17 maja 2013 16:47


Nie wiem co jest takiego wyjątkowego w książkach tej pani. Są mierne.

Aleksandra Skibińska - 23 marca 2013 12:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj