Pan Lodowego Ogrodu. Tom 1

Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej...

Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój nieznanej kultury. Trafia na zły czas. Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Być może zmuszony będzie złamać drugą regułę misji.

"Mnożąc realizm przez fantastykę, Grzędowicz osiąga efekt jeszcze większego autentyzmu: elementy fantastyczne nie niwelują ale wzmacniają, powiększają cechy charakterystyczne - niczym soczewki w mikroskopie." - Jacek Dukaj, Nowa Fantastyka

Dodaj komentarz


To była moja pierwsza powieść tego pisarza, którą czytałam. Początek raczej średni lecz akcja dość szybko się rozkręca. Autor przenosi czytelnika w świat, w którym nie ma elektroniki a ludzie wierzą w magię jednak główny bohater, pochodzący z czasów współczesnych nam często powraca myślami do swojego świata, co daje zaskakujący efekt. Powieść pisana doskonałym językiem; mocno wciągająca i uzależniająca. Narracja jest prowadzona bardzo ciekawie, z perspektywy dwóch bohaterów. Wydarzenia rozgrywające się wokół nich toczą się niezależnie od siebie, w równoległy sposób. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy. Serdecznie polecam!

Magdalena Kurpierz - 20 marca 2015 14:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj