ebook Obcy w antykwariacie - Jolanta Maria Kaleta

Obcy w antykwariacie


Wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta, autorka intrygujących powieści sensacyjnych, odwołujących się do bardzo ciekawych i zagadkowych zdarzeń z niezbyt dalekiej przeszłości, bo lat 1945-1989. Akcje Jej powieści rozgrywają się we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska, choć niejednokrotnie bohaterowie w pogoni za rozwiązaniem postawionego przed nimi zadania wędrują po Europie lub odwiedzają najdalsze zakątki świata.

Najnowsza powieść, zatytułowana „Obcy w antykwariacie”, ma całkowicie odmienny charakter. To thriller science fiction, którego akcja rozgrywa się współcześnie, we Wrocławiu. Bohaterem powieści jest filolog klasyczny, Maksymilian Radwan, który po zmarłym w tajemniczych okolicznościach stryju, odziedziczył antykwariat przy rynku. Wkrótce zaczynają go odwiedzać dziwni osobnicy, a zatrudniona na umowę zlecenie pracownica, śliczna Ada Majska skrywa tyleż mroczną, co intrygującą tajemnicę.

Dodaj komentarz


Powieść „Obcy w antykwariacie” autorstwa Jolanty Marii Kalety można zaliczyć do thrillera science fiction. Rok 2013, Wrocław. Maksymilian Radwan, filolog klasyczny, dziedziczy po zmarłym w niewyjaśnionych okolicznościach stryju antykwariat „Pod Złotą Gwiazdą” mieszczący się w zabytkowej kamienicy przy rynku. Maks ochoczo zabiera się do pracy w swoim nowym zawodzie antykwariusza. Wkrótce odkrywa pośród przeróżnych staroci zgromadzonych przez stryja dziwną, poniemiecką mapę Breslau. Wzbudza ona pożądanie nie tylko klientów o podejrzanym wyglądzie i zachowaniu, ale także jego pracownicy, ślicznej Ady Majskiej, zatrudnionej na umowę-zlecenie.

Aga Mazur - 3 września 2013 09:29

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj