ebook Most do Terabithii - Katherine Paterson

Most do Terabithii

Terabithia to sekretna kraina, do której można dostać się jedynie za pomocą zaczarowanej liny zawieszonej dawno temu na drzewie rosnącym na brzegu rzeki. Władcami tej twierdzy w środku lasu są Jess i Leslie. Terabithia jest ich tajemnicą. Strzegą jej i walczą o nią. Jednak pewnego dnia wydarzy się coś, co wszystko zmieni…

Na podstawie "Mostu do Terabithii" powstał film, zrealizowany przez producentów "Opowieści z Narnii", do którego zdjęcia kręcono w Nowej Zelandii, a fascynujący świat Terabithii ożywili montażyści "Władcy Pierścieni".

Katherine Paterson stworzyła niezapomnianą książkę o przyjaźni i potędze wyobraźni, o odwadze i walce o swoje miejsce w świecie, o przełamywaniu barier i o byciu sobą!

Dodaj komentarz


Baśniowa kraina elfów i trolli w filmie zrealizowanym na podstawie powieści Katherine Paterson. Kres marzeń 11-letniego Jesse`ego o zostaniu najszybszym człowiekiem świata następuje z chwilą, kiedy chłopiec w szkolnym wyścigu przegrywa z klasową samotniczką, Leslie. Nieoczekiwanie tak rozpoczyna się ich przyjaźń. Wkrótce przyjdzie im odkryć w pobliskim lesie zamieszkaną przez magiczne stworzenia krainę Terabithii. Przyjaźń z elfami i trollami zaowocuje objęciem przez Jesse`ego i Leslie rządów w tym niezwykłym królestwie.

Sandra Bąk - 24 lutego 2014 19:15


Kolejna wspaniała książka mojego dzieciństwa. Całkowicie pochłonął mnie magiczny świat, który został w niej przedstawiony. Książka ta stała się również podstawą do nakręcenia całkiem dobrego filmu. Kochałam kiedyś tę książkę, jest naprawdę wspaniała. Poruszone w tej książce zostały kwestie związane z przyjaźnią i dorastaniem. Myślę, że chociaż książka ta znalazła się w dziale dla młodzieży to jest to również doskonała lektura dla dorosłych, którzy nie mieli jeszcze z nią styczności.

Tralalalalalala - 25 czerwca 2013 12:23


Nie ukrywam, że porównanie do „Opowieści z Narni” skłoniło mnie do przeczytania tej książki. Dobrze, że porównanie okazało się całkowicie nietrafione. Ta powieść to historia niezwykła. Z założenia przeznaczona dla młodzieży, ale dojrzali czytelnicy nie powinni jej omijać. To piękna i smutna opowieść o przyjaźni, ale też opowieść pobudzająca wyobraźnię. Wzbudza refleksje i pozostaje na długo w pamięci. Polecam wszystkim, i młodym, i tym „starym”.

Dark Noise - 7 czerwca 2013 22:49


"Most do Terabithii" jest jedną z najpiękniejszych i chyba najbardziej wartościowych książek, które przeczytałam jako dziecko. Jest też jedną z naprawdę niewielu, przy których ryczałam jak bóbr. Polecam ją z całego serca wszystkim, zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym . Jeśli kiedykolwiek będę miała dziecko bez wątpienia polece mu ją do przeczytania. Piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni. Jeśli mamy do wyboru lody, lub tę książke wybierając to drugie nic nie stracimy. Jeszcze raz bardzo polecam.

Ija - 7 czerwca 2013 22:28


Opowieść idealna dla dzieci. Magia wylewa się z niej nieprzerwanymi falami. Powieść o głębokiej przyjaźni, której język jest lekki i przyjemny. Dodatkowo powieść jest niesamowicie wzruszająca. Książka pokazuje nie tylko czym jest najprawdziwsza przyjaźń, ale też świetnie pobudza wyobraźnię. Skierowana jest głównie do młodszych odbiorców, ale jeśli dorosły weźmie ją do ręki, również i jego zachwyci.

Laura - 8 maja 2013 10:29


Cudowna opowieść o przyjaźni dwojga dzieciaków, dorastaniu, walce z problemami i stracie. Wbrew temu, iż książka kierowana jest do młodszych czytelników, jest to opowieść, która spodobać się może również dorosłym. Napisana lekkim style i językiem, wciąga już od pierwszych stron. Zachwyca i wzrusza. Z pewnością na dlugo zapada w pamięć i zostawia po sobie ślad. Polecam nie tylko jako lekturę dla młodzieży, ale również jako godną uwagi książkę dla tych już starszych.

YoAnna - 5 maja 2013 17:03


W zasadzie nie lubię porównań do innych książek, ale często pomagają one w zorientowaniu się co do zawartości danej pozycji. W tym przypadku porównywanie tejże powieści do "Opowieści z Narni" jest chybione. "Most do Terabithii" to zupełnie inna historia. Historia szczególna, bo choć z założenia skierowana do młodego czytelnika zainteresuje niejednego dorosłego. Opowiada o wielkiej sile przyjaźni i wyobraźni, a zakończenie nie jest takie jakbyśmy sobie wyobrażali. Powieść, która pobudza kreatywność (jakkolwiek to brzmi).

Doris - 3 maja 2013 21:23


Najlepsza książka na świecie. Prawdziwa przyjaźń, wielka siła wyobraźni i smutne zakończenie. Płakałam na tej książce strasznie, a później kolejny raz na filmie (o dziwo bardzo dobrze oddającym książkę). Polecam nie tylko młodszym czytelnikom, do których jest skierowana, ale także tym starszym. Bardzo dobra książka, która wzrusza i bawi.

Agu - 25 marca 2013 21:16


Jest to świetna opowieść. I nie jest to opowieść skierowana wyłącznie do dzieci. Historia dla wszystkich, którzy chcą doznać wzruszeń i szczerych doznań. Historia o przyjaźni, wyobraźni, odwadze, byciu sobą i walce o swoje miejsce w świecie. Porównywanie do "Opowieści z Narnii" jest jednak nadużyciem. To zupełnie inna książka.

Cezary Kolczuga - 25 marca 2013 18:03


Może i jest to książka do młodzieży, ale dorosłym może posłużyć za odskocznię od zwykłego życia. Wraz z rozwojem wyobraźni jednego z bohaterów zmienia się coś w nas, otwiera się okno, które pozwala inaczej spojrzeć na świat i tak już pozostaje. Nawet to odłożeniu książki na półkę.

Artem - 25 marca 2013 17:41


Książka na miarę "Opowieści z Narnii". Pod pewnymi względami nieporównywalnie lepsza. Polecam i to nie tylko dzieciom.

Ailuj - 23 marca 2013 11:24


Niezwykła historia, która uświadomi dzieci o tym, ze powinny być odważne i by były sobą. Magiczny świat o który trzeba walczyć, to świetna historia do pobudzenia naszej wyobraźni.

Katicaa88 - 22 marca 2013 18:13


Cudowna, wspaniała książka, pełna sekretów, magii i niesamowitego czaru. Pokazuje to, co każde dziecko umieć powinno - zabawę własną wyobraźnią. Polecam czytać dzieciom, byle nie do poduszki. Momentami jest dość straszna.

Aleksandra Skibińska - 20 marca 2013 21:37


Pełna tajemniczych i fantastycznych opisów książka opowiadająca historię przy której każde dziecko będzie siedziało zafascynowane. Rozbudza wyobraźnię i zachęca czytelników do bardziej kreatywnych zabaw niż siedzenie przed komputerem. Historia familijna co pozwala na spędzenie fantastycznie wieczoru w gronie rodzinnym.

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 14:32

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj