ebook Handlarze niewolników - E.M. Thorhall

Handlarze niewolników

Kontynuacja powieści "Zamek Laghortów". Wydarzenia w średniowiecznym zamku nabierają tempa. Kyla przykładnie trenuje sztuki walki pod okiem Mortha. Dziewczyna nie zapomina jednak o swoim domu i codziennie samotnie odwiedza rodzinną wioskę. Któregoś dnia nie zastaje tam żywej duszy, tylko sterty trupów mężczyzn i starców. Po reszcie nie ma śladu. Morth nie ma wątpliwości, że sprawcami rzezi są handlarze niewolników. Wraz z dziewczyną rzuca się w pościg, którego celem jest odbicie uprowadzonych bliskich Kyli. Na ich drodze raz po raz stają zjawy i niezwykłe, baśniowe stworzenia.

Rezolutna Kyla dzielnie walczy o siebie - rezygnuje z niechcianego ślubu, zmienia otoczenie, potrafi się odnaleźć w nowym środowisku. Doceniają to Laghortowie, którzy przyjęli ją do swojego zamku. Wśród średniowiecznych turniejów, intryg i rytuałów dworskiej etykiety pojawiają się tajemnicze zjawy i niewytłumaczalne zjawiska. W tym złożonym świecie dziewczyna zjednuje sobie przyjaciół, ale trafia też na zatwardziałych wrogów. Czy uda jej się ich do siebie przekonać?

E.M. Thorhall - pseudonim polskiej pisarki, autorki sagi "Zbrojni" złożonej z powieści "Zamek Laghortów" i "Handlarze niewolników". Jej książki łączą stylistykę fantasy z elementami obyczajowymi, sama mówi o nich "babskie czytadła w klimacie fantasy". Współpracuje z magazynem "Via Appia", związana także z branżą gier komputerowych.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj