ebook Drzewo kłamstw - Frances Hardinge

Drzewo kłamstw

Nie istnieje nic takiego jak niewinne kłamstwo…

Liście były zimne i trochę lepkie. Nie dałoby się ich pomylić z niczym innym. Widziała dokładne odwzorowanie ich kształtów na ilustracji w dzienniku ojca. To była jego największa tajemnica, jego skarb i odkrycie – Drzewo Kłamstw. Teraz należy do niej. Podróż, której on nie dokończył, rozpościera się przed nią jak horyzont.

Kiedy ojciec dziewczyny ginie w tajemniczych okolicznościach, Faith postanawia dojść do prawdy. Przeszukując jego rzeczy, odkrywa dziwne drzewo. Drzewo, które żywi się kłamstwami i owocuje, ujawniając skrywane sekrety. Nieprawdy wymykają się Faith spod kontroli, dziewczyna odkrywa, że tam, gdzie kłamstwa zwodzą i mamią, słowa prawdy burzą i niszczą.

Urzekająca opowieść o intrygach i tajemnicy pióra wielokrotnie nagradzanej autorki Fly by night [Leć nocą] i  Cuckoo song [Śpiew kukułki].

Błyskotliwa, mroczna, porywająca, całkowicie oryginalna.

Patrick Ness

Dodaj komentarz


Tytuł jak i opis książki intrygujący, a już treść wprost wciąga czytelnika w tę historię.
Faith jest posłuszną córką, ale i się buntuje, gdyż wcale nie jest durną panienką za jaką biorą ją mężczyźni, a także jej ojciec, który z jednej strony ją docenia, zaś z drugiej rujnuje jej marzenia o kształceniu się.
Po śmierci ojca Faith jako jedyna odkrywa, iż nie popełnił samobójstwa, a wręcz został zamordowany. Dziewczyna odkrywa tajemnice ojca o najcenniejszym z jego okazów. Drzewie kłamstw. Sama zaczyna je karmić kłamstwami, które są dość brutalne w skutkach, ale robi to wszystko, by odkryć morderce ojca.
Książka jest świetna! Do tego od razu (po śmierci pastora) rozpoznałam jego mordercę. Mili ludzie zawsze są podejrzani.
Nie mogłam się od tej książki oderwać. Jest taka "świeża" i oryginalna.
Wprost doskonała!
Bardzo mi się podobała!
Warto przeczytać!
Gorąco polecam ! ! !

Magdalena Księżyk - 20 kwietnia 2018 22:03

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj