ebook Droga do piekła - Bogusław Wołoszański,Przemysław Piotrowski

Droga do piekła

 

"Droga do piekła" to opowieść o okrutnej i przebiegłej polityce Stalina, dyktatora, który życie milionów ludzi podporządkował idei budowy nowej Europy.

Przez kilkanaście lat tworzył gigantyczną armię, aby posłać ją na podbój Europy. I, wydawałoby się, w ostatnim momencie, gdy był już tak blisko celu, przegrał, gdyż Hitler uprzedził jego zamiary. Wehrmacht ruszył do boju, zanim taki rozkaz otrzymała Armia Czerwona.

A jednak Stalin wygrał drugą wojnę światową. Sposób, w jaki olbrzymie klęski zamienił w wielkie zwycięstwo, jest niezwykłą historią wybiegów dyplomatycznych, dla których uwiarygodnienia poświęcano całe armie, okrucieństwa, tajnych rokowań i umów między wielkimi tego świata, zawieranych bez świadków i bez stenografów. Jest także historią błędów i głupoty polityków, którzy nie potrafili spełnić misji powierzonej im przez naród.

Dlatego musiało minąć tak wiele lat, aby tamten czas zaczął ujawniać swoje tajemnice.

Dodaj komentarz


Sięgnęłam po to, ponieważ bardzo lubię książki historyczne, szczególnie te dotyczące historii Anglii oraz te związane z II Wojną Światową oraz dyktatorami. Ta książka wpisała się więc idealnie w krąg moich zainteresowań. Myślę, że Stalin to ciekawa osobistość, uważam że jego polityka do najlepszych nie należała, ale jednak książkę o nim chętnie przeczytałam. Pamiętam, że moje zainteresowanie wzbudził, kiedy nauczycielka historii powiedziała, że podejmował on często decyzje po wpływem alkoholu.

Tralalalalalala - 30 czerwca 2013 01:34


Pamiętam program telewizyjny sprzed lat pt. „Sensacje XX wieku” prowadzony przez autora. Tematy jakie podejmował Wołoszański na srebrnym ekranie zostały przeniesione na papier, uzupełnione i rozszerzone. Nieco sensacyjny wydźwięk jaki nadaje autor opisywanym wydarzeniom może się nie podobać wielu miłośnikom historii. Ja jednak uważam, ze to dobry sposób na zainteresowanie młodego odbiorcy przeszłością. Ta konkretna pozycja przedstawia politykę Stalina. Warte zapoznania się.

Dark Noise - 24 czerwca 2013 21:04


Prowadzenie opowieści o historii w iście sensacyjnym duchu może wielu czytelników zdegustować. Historycy zaś mogą być nawet oburzeni. Jak jednak zainteresować czytelnika przeszłością. Pan Wołoszański jednak znalazł sposób. Wydźwięk jest sensacyjny, ale jak inaczej odbierać historię często ukrytą przed ogółem (tajne operacje, ukryte niezrozumiałe decyzje, itp.) jak nie w takim duchu? Książka przybliża politykę Stalina nie tylko wobec sąsiadów, ale też własnego narodu. Wszystko w przystępnej popularnonaukowej formie.

Doris - 9 maja 2013 20:00


To pozycja popularno-naukowa, nie historyczna. Forma zbliżona do programu TV "Sensacje XX wieku". Można się przekonać, że historia jest bardziej sensacyjna niż niejedna fikcja literacka. Wystarczy odpowiednio pogrzebać.

Cezary Kolczuga - 16 kwietnia 2013 10:08

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj