ebook Dotknąć prawdy - Antoinette van Heugten

Dotknąć prawdy

Max Parkman -  autystyczny, rozchwiany emocjonalnie geniusz - w oczach swojej matki zawsze był idealny. Wszystko się zmienia, gdy zostaje oskarżony o... morderstwo.

Nowojorska prawniczka, Danielle Parkman, zdaje sobie sprawę, że stan jej  nastoletniego syna pogarsza się - chłopak staje się coraz bardziej agresywny i sięga po narkotyki. Kobieta jednak nie chce zaakceptować diagnozy lekarzy ze szpitala psychiatrycznego. Nie wierzy, że Max może być niebezpieczny. Do czasu, gdy znajduje zakrwawionego i zamroczonego syna tuż obok brutalnie zamordowanego pacjenta.

Uwięziona w świecie wątpliwości i strachu, uparcie wierzy, że jej syn jest niewinny. Ale może ona też straciła kontakt z rzeczywistością? Może Max naprawdę jest zabójcą? Danielle postanawia odkryć prawdę niezależenie od tego, jaka ona jest. Uwikłana w niebezpieczną grę, zrobi wszystko, by znaleźć prawdziwego mordercę i uchronić syna przed zniszczeniem przez system, który chętnie uznałby go za winnego…

Dodaj komentarz


Cierpiący na autyzm Max Parkman zostaje oskarżony o morderstwo. Autorce udało się przykuć na dłużej moją uwagę. Jest tu mrocznie, strasznie i wciągająco. Autorka powoli stopniuje napięcie, co sprawia, iż od książki nie można się oderwać. Powieść wywołuje również wiele emocji, codzienna walka rodziców z kłopotami, jakie wynikają z takiej choroby dziecka, poruszają serce. Godna uwagi pozycja. Serdecznie ją polecam.

YoAnna - 20 maja 2013 17:06


"Dotknąć prawdy" to książka dość dobrze napisana prostym językiem. Całość opowieści jednak ma drugie dno. Uważam, że zamysłem autorki było sprawić by czytelnik spojrzał na świat poprzez oczy innego człowieka. Zobaczyć jak Max radził sobie z życiem codzienny, swoją agresją, że całe życie było dla niego walką. Każdy w swoim życiu toczy swoją małą wojnę, a książka opowiada o walce autystycznego chłopca, w którą nikt nie wierzy. Koniec powieści może zaskoczyć. Polecam

Pharea - 14 maja 2013 13:39


To była okropna, okrutna książka, od której nie mogłam się oderwać. Raził w niej trochę brak wiedzy autorki o autyzmie i momentami nielogiczne zachowania chłopca, ale poza tym była to naprawdę wciągająca książka.

Aleksandra Skibińska - 14 kwietnia 2013 23:55


Fabuła rozkręca się powoli by w pewnym momencie nabrać sporego tempa. Intrygi, manipulacje, sztuczki zwodzące czytelnika i fałszywe tropy. Nieprzewidywalny kryminał psychologiczny. Zakończenie zaskakujące. Warto przeczytać.

Cezary Kolczuga - 6 kwietnia 2013 09:11


Takie historie na długo pozostają w czytelniku. I tak też było z tym tytułem. Poruszająca i niebezpieczna.

Zakurzona półka - 26 marca 2013 16:19

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj