ebook Czwarte Imperium - Jane Burgermeister

Czwarte Imperium

Thriller polityczno-ekonomiczny - oddaje wizję Nowego Ładu Światowego, na którego czele ma stanąć światowy rząd wspierany przez ogólnoświatową armię. Te złowieszcze projekcje wbrew pozorom wcale nie są odległe od rzeczywistości, ponieważ mamy obecnie do czynienia z przejawami patologii opisanymi w książce i obserwujemy wciąż coraz to bardziej niepokojące oznaki istnienia globalnego niewolnictwa.

Autorka bez skrupułów obnaża kłamstwa dzisiejszego świata: „Gdyby owieczki, z którymi mamy do czynienia, wiedziały, że w stworzonym przez nas systemie pieniężnym dług publiczny stanowi wierzytelność, za sprawą której cokolwiek by zrobiły, to i tak w końcu zostaną ogolone do zera, odmówiłyby posłuszeństwa. A wtedy elita utraciłaby kurę znoszącą złote jaja”. Oskarża, używając rzeczowych argumentów i wymierza celne ciosy politykom, którym przestaliśmy się przyglądać wystarczająco uważnie, by dostrzec ich zakulisowe przedsięwzięcia. Widzimy jedynie medialny spektakl, a tymczasem Jane Bürgermeister dociera do źródeł. Rysuje niebezpieczeństwa zagrażające społeczeństwom ze strony polityków wykorzystujących politykę gospodarczą państw na własny użytek, obnaża mechanizmy wykorzystywane przez Unię Europejską, aby doprowadzić osoby niepowiązane z funkcjonowaniem ich systemu do upadku.

Dodaj komentarz


Ta powieść wyjaśnia (na swój sposób) jak działa światowy system finansowy. Robi to poprzez fikcję i z ironią. Dociera tym samym bardziej do świadomości niż niejeden krytyczny wywód na temat mechanizmów jakie są wykorzystywane przez władze. Pozwala uniknąć (w pewnym stopniu) zmanipulowania.

Cezary Kolczuga - 9 kwietnia 2013 14:13


To nie jest fantasy. Jest na to zbyt nieprawdopodobne. A jednak zmyślona historia jest tylko przykrywką dla zarzutów wobec władz. Sensownych zarzutów.

Aleksandra Skibińska - 5 kwietnia 2013 15:07

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj