ebook Cień duszy - Janusz Starzyk

Cień duszy

Spokojne, dostatnie życie rasy Shoaru zostaje niespodziewanie zakłócone nadejściem niszczycielskiej siły, zwanej Czarnym Morzem, zostawiającej za sobą wyschniętą, martwą ziemię i ginące z braku pożywienia zwierzęta. Mieszkańcom królestwa Yovar grozi śmierć – jeśli nie z głodu, to z rąk otaczającego gród upiornego wojska, złożonego z ożywionych trupów.
Ani żołnierze Yovaru, ani nawet szamani wspomagani przez żywioły nie są w stanie w nieskończoność powstrzymywać wroga, który zdaje się mieć nieograniczone możliwości regeneracji. Młody wódz Etheryon, w którym pokładano największe nadzieje, ginie już w pierwszym starciu.
Ginie – lecz nie umiera. Jego dusza pozostaje zawieszona gdzieś między życiem a śmiercią, w osobliwym świecie pełnym zjaw i tajemniczych artefaktów. W tym właśnie miejscu Etheryon ma szansę znaleźć rozwiązanie zagadki: czym jest Czarne Morze, do czego dąży i jaka siła nim kieruje. Niebawem okazuje się, że na szczęście w tym koszmarnym miejscu nie jest sam, lecz może liczyć na wsparcie nieco zgryźliwego, ale zawsze służącego dobrą radą i pomocą upiora Vyrthuma.

Dodaj komentarz


To z pewnością fantastyka. Dobry pomysł, ciekawa fabuła, a bohaterowie wyraziści. Chyba jednak ten klimat snów, zombi, demonów i upiorów nie dla mnie. A może „winę” ponosi rasa humanoidalnych kotów – Shoaruto? Trudno powiedzieć. Na pewno powieść zainteresuje każdego czytelnika, który w fantastyce poszukuje oryginalnych światów i intrygującej opowieści. Tutaj to znajdzie. Osobiście książka mnie nie przekonała, ale nie oznacza to, że nie jest godna polecenia.

Dark Noise - 13 czerwca 2013 15:02


Nie lubię kotów, dlatego też czyta wszelkie powieści, w których zostały obsadzone w głównej roli. Choć stworzenia występujące w tej powieści trudno nazwać sensu stricto kotami. Fabuła powieści jest interesująca i, wbrew mej niechęci do tych futrzastych stworzeń, przykuwa uwagę na dłuższą chwilę. Starzyk z wprawą wykreował świat i bohaterów, których można odnaleźć na kartach powieści. Ogólnie całość wypada dobrze, polecam.

YoAnna - 29 maja 2013 21:52


Intrygująca i niezwykła książka. "Cień duszy" jest dobrą książką z dziedziny fantastyki i fanom gatunku powinna przypaść do gustu. Rasa Shoaruto zmutowane, przypominające ludzi koty (dobre określenie: humanoidalne). Główny bohater Etheryon posiada ciekawą właściwość, jego sny ukazują przebłyski wydarzeń, które już miały miejsce lub mają nastąpić. Ciekawie skonstruowana fabuła budzi zainteresowanie i nie pozwala się nudzić. Książka całkiem przyjemna, łatwo się ją czyta - polecam

Pharea - 12 maja 2013 00:18


Humanoidalne koty? Niebanalne i intrygujące. Fabuła interesująca, akcja nie nudzi, bohaterowie stosunkowo wiarygodni. Humor też się znajdzie. Czego więcej trzeba? Nie wiem. Mnie szczególnie nie porwało.

Cezary Kolczuga - 5 kwietnia 2013 22:02


Trudno mi zdefiniować tę książkę. Niby fantastyka i niby nawet niezła, ale nie porywa. I tyle.

Aleksandra Skibińska - 25 marca 2013 10:00

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj