ebook Assassin's Creed: Objawienia - Oliver Bowden

Assassin's Creed: Objawienia

Starszy, mądrzejszy i jeszcze bardziej niebezpieczny mistrz asasynów Ezio Auditore da Firenze wyrusza na poszukiwania zaginionej biblioteki Altaïra. W niej być może znajduje się klucz do ostatecznego pokonania templariuszy. Ezia czeka tam jednak wstrząsające odkrycie.

Biblioteka skrywa nie tylko tajemną wiedzę, ale także najbardziej zatrważający sekret, jaki może poznać świat; tajemnicę, którą templariusze pragną wykorzystać, aby zawładnąć losami ludzkości. Drogę do biblioteki otwiera pięć kluczy. By je odnaleźć, Ezio musi udać się do niespokojnego Konstantynopola, gdzie rosnąca armia templariuszy grozi destabilizacją Imperium Osmańskiego.

Podążając śladami swojego poprzednika Altaïra, Ezio musi pokonać ich po raz ostatni. Stawka jest bowiem wyższa niż kiedykolwiek, a wyprawa, która rozpoczęła się jako pielgrzymka, staje się wyścigiem z czasem…

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft  Assassin's Creed.

Dodaj komentarz


Nie wiem czy autor zrozumiał, że przenoszenie na papier historii z gry i okraszenie jej dialogami to kiepski pomysł, ale w tej części (czwartej) widać, że bardziej zadbał o powieściowy styl niż miało to miejsce w poprzednich częściach. Nie pozbył się wprawdzie wszystkich wad budowanej scenami akcji, ale i tak jest o wiele lepiej. To już nie jest tylko scenariusza, a powieść. Czy dobra? Jak dla mnie taka sobie.

Dark Noise - 10 czerwca 2013 18:23


Grałam w grę, a że bardzo mi się spodobała, więc postanowiłam też sięgnąć po książki, chociaż z reguły nie lubię pozycji na podstawie gry, ale stwierdziłam jednak, że może nie będzie tak źle. Ten tom również nie był zły, był przeciętny, być może całkiem dobry. Najbardziej podobają mi się pomysły w nim wykorzystane – ciekawe i czasem nawet oryginalne. Ogólnie jak najbardziej można przeczytać, polecam.

Semi - 5 czerwca 2013 20:27


To czwarty tom luźno powiązanego cyklu. Kolejne części można czytać osobno bez szkody na znajomości całości, łatwo się zorientować „o co biega”. Wprawdzie autor nie pozbył się całkowicie charakterystycznej punktowej akcji („spadek” po grze) ale widać, że w stosunku do poprzednich części fabuła jest lepiej skonstruowana. Powstała dzięki temu opowieść, o której można już mówić, że to książka „z krwi i kości” a nie tylko scenariusz gry.

Doris - 12 maja 2013 16:40


Jak na czwartą już książkę osądzoną w świecie Assasin Creed nie jest najgorzej. Łatwa, przyjemna lektura, obfitująca w akcję, jednak fani gry nie pogłębią za jej pomocą wiedzy o uniwersum. Ja osobiście nie grywam, jednakoż pozycja ta była miłym czasoumilaczem. Mogę polecić, ale niekoniecznie fanom pecetowego, czy też konsolowego odpowiednika. Jeśli jednak lubicie książki, które powstały na podstawie gier, czytajcie śmiało.

YoAnna - 3 maja 2013 16:56


Czwarta pozycja z serii. Trzeba przyznać, że autor się rozwija pisząc dalszy ciąg. Niestety rodowód powieści (na podstawie gry) jest jej główna i nieusuwalną wadą. Fani gry pewnie będą zadowoleni. Innym szczerze odradzam.

Cezary Kolczuga - 12 kwietnia 2013 22:22


Jest to niewątpliwie ciekawa pozycja którą warto przeczytać. Niestety fani mogą poczuć się odrobinę zawiedzeni gdyż fabularnie książka mocno pokrywa się z grą.

Aleksandra Skibińska - 12 kwietnia 2013 21:51


Książki na podstawie gier są zazwyczaj strasznie masakrowane przez graczy, jednak w moim przypadku lektura sprawdziła się całkiem przyjemnie. Sama nie gram, a jedynie obserwowałam gracza przy "pracy" i dlatego lektura była dla mnie dodatkowym urozmaiceniem. Bardzo dobrze czyta się przy soundtracku z gry.

Agu - 26 marca 2013 13:05


Rzadko kiedy książki na podstawie gier są warte czegokolwiek. Tak samo w tym przypadku, fanom serii odradzam. Ale innych historia może zainteresować, a i zachęci do sięgnięcia po wersję konsolową/pecetową, co chyba było jej celem.

Kasia Pietraszko - 25 marca 2013 15:32


Fanów gry książka na pewno zawiedzie. Innym może się nawet spodobać. Ja jednak pozostanę wierna mojemu PS3 i będę unikała powieści Olivera Bowdena. Wam też to radzę.

Ailuj - 23 marca 2013 11:42


Książka na podstawie gry m.in na PS3 - dla fanów gry najpewniej pozycja mało wnosząca do ogólnej historii, jednak dla innych książka, lekka, łatwa i przyjemna. Osobiście bardzo mi się podobała, pomogła mi spędzić miło podróże.:)

Daria Zychowicz-Kluba - 20 marca 2013 21:21

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj