ebook Diament - Jan Paweł Krasnodębski

Diament

Szesnastoletni Damian Diament, licealista o skomplikowanej osobowości, niezwykłej wrażliwości i wyobraźni, wpada w rozstrój nerwowy. Nie umie się odnaleźć w otaczającej go rzeczywistości, przeżywa rozmaite lęki, osaczają go fobie, dręczą obsesyjne myśli i wyobrażenia o czymś strasznym, nieodwracalnym. Cierpienia psychiczne chłopca stara się uleczyć psycholog-psychiatra, jednak jego zabiegi okazują się bezskuteczne. Po nagłej śmierci ojca chłopak zamyka się w wirtualnej krainie i świat realny przestaje go obchodzić. Pochłaniają go gry komputerowe, zatapia się w cyberprzestrzeni, rozmawia z wirtualnymi stworami, buduje cmentarz, który nazywa Schroniskiem Park. Świat wirtualny jest jednak niebezpieczny: jeden z kolegów Damiana po wielu godzinach gier komputerowych dostaje padaczki i jest sparaliżowany. Damian również mdleje z wyczerpania, trafia do szpitala, ale dzięki pomocy dziewczyny usiłuje wrócić do świata rzeczywistego. Nie jest to łatwe, bo cyberprzestrzeń wciąż go nęci. Kiedy jednak stwierdza, że komputer nie przyjmuje jego hasła, ucieka przed siebie i dokonuje radykalnych zmian w swoim życiu.

Dodaj komentarz


To trudna proza, ale potrzebna. Przeżycia bohaterki mogą się wydawać wielu czytelnikom bezsensowne. Nie należy się zrażać. Historia trudnej walki z uzależnieniem. Przekonująca opowieść.

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 14:01


Tyle opinii ilu czytelników. Oceny będą skrajne. Czy to wyznacznik dobrej literatury? Podobno. Mi książka jakoś nie przypadła do gustu. Mało realna i kiepsko napisana

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 07:35


Ksiązka nieco różni się od "Pamiętnik narkomanki" czy "Ćpun", gdyż czytając mamy wrażenie, że bohaterka opisując swoje życie w książce jest pod wpływem narkotyków (ja odniosłam takie wrażenie).Możliwe, że nie spodoba się niektórym osobom, ale jak dla mnie jest to pozycja, którą warto przeczytać, chociażby dlatego, że wprowadza czytelnika w inny świat, świat odmienny, w którym główną rolę pełnią narkotyki.

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 23:54


Książka czasem nudna, czasem nie zrozumiała, ale ukazuje problem i pozwala głębiej dostrzec aspekt uzależnienia od gier komputerowych. Chłopak postrzega świat przez pryzmat gier,przekłada fikcję na rzeczywistość. Mimo iż jest napisana w sposób "mocny" bardzo mi przypadła do gustu

Aleksandra Skibińska - 17 kwietnia 2013 23:44

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj