ebook Człowiek, którego nigdy nie było - Dawid Łukasiewicz

Człowiek, którego nigdy nie było

Altair de Sao – z pochodzenia Aragończyk – przyłącza się do zakonu asasynów (nizarytów), by odnaleźć odpowiedzi na pytania, których zadanie sobie zabiło już wiele osób. „Ci, których wierzenia są ukryte” zostali wplątani w potężną machinę intrygi, kłamstw, mistyfikacji oraz zbrodni. Skąd mieć nadal pewność, iż moje czyny są aby na pewno mym zamiarem? Okupiona krwią Ziemia Święta w XII wieku stała się sceną zmagań trzech wielkich potęg: targanego wewnętrznymi konfliktami Kościoła katolickiego, podnoszącej łeb na zgliszczach państw Fatymidów dynastii Ajjubidów oraz kryjących się w cieniu izmailitów, skrytobójców – pełnych mistycyzmu zakonników, którzy odrzucili islam. Groza twierdzy Alamut wyludniła góry Elburs. Stamtąd na południowy zachód wylewa się rząd morderczych ostrzy sztyletów. Wszystkie posłuszne charyzmatycznemu władcy nieistniejącego na żadnych mapach dominium – Raszidowi ad-Din Sinanowi. „Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone”. Trzecia krucjata chrześcijan do Outremer tonie w morzu krwi. Opisane w książce wydarzenia zmienią na długi czas zakulisowy bieg historii…

Dodaj komentarz


Chciałoby się rzec "ciekawa powieść historyczna". Niestety nie można. Historia bardzo naciągana. Już lepiej poczytać Runcimana i jego "Dzieje wypraw krzyżowych".

Cezary Kolczuga - 18 kwietnia 2013 22:58


"Człowiek, którego nigdy nie było" to umiarkowanie ciekawa powieść osadzona w czasach krucjat i walk o wiarę. Atutem książki jest właśnie jej tło, znacznym minusem bohaterowie.

Aleksandra Skibińska - 18 kwietnia 2013 22:49

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj