ebook Człowiek jest tylko rzeczą - Micheal Tequila

Człowiek jest tylko rzeczą

Opowiadania „Człowiek jest tylko rzeczą” pisałem mając już rozbudowane wyobrażenie, w jaki kierunku będzie się zmieniać się nasza rzeczywistość w perspektywie najbliższych kilku - kilkunastu lat. Będzie to nadal ten sam świat, a zarazem inny, bardziej dynamiczny, nieprzewidywalny, ułatwiający jak i komplikujący ludziom życie.

Zadecydują o tym liczne trendy zmian. Wymienię tylko niektóre z nich: niepowstrzymany postęp techniczny we wszystkich dziedzinach życia, sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna, pogłębiający się kryzys klimatyczny i dewastacja środowiska naturalnego. Ważnym efektem tych zmian będzie rosnąca niestabilność psychiczna społeczeństwa oraz skłonność władz do inwigilacji, kontroli i podporządkowania sobie społeczeństwa

Tematy opowiadań dotyczącą bardzo różnych spraw: postępu technicznego, medycyny, rządzenia, wojny i pokoju, przyrody, uczuć i emocji, Boga i wiary. Niektóre mają charakter współczesny inne bardziej futurystyczny. Nie stronię też od groteski i satyry. Czytelnik znajdzie w nich różne wątki: kryminalne, psychologiczne, erotyczne.

Na napisanie opowiadań poświęciłem masę czasu. Moją ambicją jako autora było stworzenie intrygujących fabuł opowiadań i ciekawych postaci, niebanalny język i styl. Moje dotychczasowe utwory cieszą się dobrymi recenzjami i opiniami; ich skróty znajdziesz na górnym pasku strony autorskiej www.MichaelTequila.com. Jeśli uznasz, że nie mam racji, wyklnij mnie w żywe kamienie i obrzuć błotem, jeśli będziesz przeciwnego zdania, zachęć innych do kupienia i przeczytania tej książki.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj