ebook Baśnie polskie - Opracowanie zbiorowe,praca zbiorowa

Baśnie polskie

"Spośród wszystkich legend, baśni i bajek, jakie są na świecie, te są dla polskiego dziecka najważniejsze. Jakże bowiem być Polakiem, nie znając Podania o Lechu, Czechu i Rusie, legendy O Piaście i Popielu czy o Niewidomym księciu Mieszku; legend i bajek krakowskich – O wawelskim smoku, O Wandzie, co Niemca nie chciała, Lajkonika, Pana Twardowskiego; legend i baśni warszawskich – Warsa i Sawy, Warszawskiej syrenki, Bazyliszka, Złotej kaczki; opowieści góralskich – O śpiących rycerzach w Tatrach, Janosika; oraz wielu innych znakomitych bajek i baśni polskich, takich jak: Jak to ze lnem było, O dwunastu miesiącach, Szewczyk Dratewka, Szklana góra, Waligóra i Wyrwidąb, Z chłopa król. Legendy, baśnie i bajki zebrane w tej wartościowej i bliskiej naszym sercom książce należą do najważniejszych, ale i najatrakcyjniejszych utworów dla małych czytelników. Teksty napisane są żywym i pełnym wartkich dialogów językiem literackim. Na wyróżnienie zasługuje szata graficzna, która przybliży małym czytelnikom bohaterów naszych polskich bajek, a także scenerie z pięknej polskiej historii.

Książka jest lekturą w klasie III szkoły podstawowej."

Dodaj komentarz


W dobie cywilizacji multimedialnej zapominamy często o tym, że w naszej polskiej tradycji kulturowej mamy ciekawe propozycje dla dzieci (i nie tylko). Jak często czytamy naszym milusińskim do snu? Ten zbiór powinien do tego zachęcić i nieco odświeżyć dorosłym jakie baśniowe historie powstały na przestrzeni lat. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że wielu z opowiadań (baśni) zawartych w książce spora grupa odbiorców dopiero pozna.

Dark Noise - 9 maja 2017 16:02


Zbiór wspaniałych polskich opowieści, pozwalający na poznanie podstawowych polskich baśni, a jako Polacy takowe znać przynajmniej w części powinniśmy. Opowiadania te czyta się przyjemnie i dość szybko, na dodatek nie powinny one nikomu sprawić kłopotów wspaniale napisane opowieści, szczerze polecam, świetne dla dzieci, ale dorośli też będą mieli co czytać i bynajmniej nie zajmie to dużo czasu, dlatego warto skorzystać.

Tralalalalalala - 9 maja 2017 16:02


Kolejny przepięny zbiór opowiadań, baśni i legend polskich. To baśnie zupełnie inne niż wszystkie, bo nasze - polskie, wiec powinniśmy je czytać i sobie i dzieciom. Napisane przepięknym i łatwym do zrozumienia językiem będą budizły zachwyt w najmłodszych czytelnikach / słuchaczach. Baśnie oczywiście niosą ze sobą naukę i morał i to właśnie na to powinniśmy zwrócić uwagę naszym dzieciom. Przepiękne ilustracje pozwolom dzieciom puścić wodze fantazji. Doskonała przed snem.

Pharea - 9 maja 2017 16:02

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj