Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.3 -  O-press

Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.3

0,0

  • Autor:

  • Wydawnictwo:

    Artemis

  • ISBN:978-83-7772-120-9
  • Format:EPUB + MOBI

Baśnie Andersena to zbiór najbardziej znanych i lubianych opowieści czytanych od wieków. To pełne magii historie, które kryją w sobie najważniejsze prawdy i wartości moralne. Baśniowy świat Andersena ciekawi i zachwyca współczesne dzieci, tak jak kiedyś ich rodziców, dziadków, pradziadków...

Dodaj komentarz


To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.


Kolejna, trzecia już część zbioru niezwykłych baśni Hansa Christiana Andersena. W zbiorze odnajdziemy tym razem trzy bardziej znane baśnie: "Nowe szaty cesarza", "Ołowiany żołnierzyk i piękna tancerka", "Księżniczka na ziarnku grochu". Jak zwykle u Hansa Christiana Andersena baśnie niosą ze sobą przesłanie i naukę życiową. Dzieki nim dzieci nauczą się co jest dobre i co w życiu powinno się cenić. Ksiązka jest przepięknie i bogato ilustrowana, dzieci będą zachwycone


Baśnie Hansa Christiana Andersena w kolejny opracowaniu. W tym zbiorze dostajemy do lektury trzy dość znane powszechnie historie - Nowe szaty cesarza, Ołowiany żołnierzyk i piękna tancerka, Księżniczka na ziarnku grochu. Wszystkie historie są interesujące i pełne ukrytego przekazu. Urozmaiceniem dla maluchów są ilustracje dołączone do opowieści. Krótki zbiór, ale z pewnością godny uwagi, tak więc zachęcam wszystkich dorosłych do zakupu.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

okladka2.JPG

Nowe szaty cesarza

Dawno temu żył pewien cesarz, który kochał stroje bardziej, niż cokolwiek innego na świecie. Z różnych stron kraju sprowadzał krawców, projektantów i znawców mody i zlecał im szycie najmodniejszych ubrań. Takich, jakich nie miał jeszcze nikt inny. Cesarz nie dbał ani o swoich podwładnych, ani o wojsko, ani nawet o swoje państwo, a cały czas spędzał w królewskiej garderobie.

1.jpg

Pewnego dnia do pałacu przybyło dwóch rzemieślników oszustów. Przedstawili się jako światowej sławy tkacze, którzy potrafią utkać najcudniejsze tkaniny, a stroje z nich uszyte posiadają niezwykłą właściwość: pozostają niewidzialne dla tych, którzy nie nadają się na cesarskich urzędników albo są zwyczajnie głupi.

2.jpg

Ołowiany żołnierzyk

W małym miasteczku mieszkał chłopiec, który właśnie obchodził urodziny.

Rodzice podarowali mu pudełko pełne ołowianych żołnierzyków. Chłopiec aż podskoczył z radości, gdy otworzył prezent i zobaczył zabawki, o których już od dawna marzył.

15.jpg

Wszystkie figurki, a było ich ponad dwadzieścia, miały takie same mundury. Żołnierze, z wyjątkiem jednego, byli tak bardzo do siebie podobni, że wyglądali jak bracia. Jedynie ostatni żołnierzyk różnił się od reszty – miał tylko jedną nogę, ponieważ podczas odlewania figurek zabrakło ołowiu.

16.jpg

Księżniczka na ziarnku grochu

Pewnego razu był sobie młody książę, który chciał się ożenić, ale tylko z prawdziwą księżniczką. Tymczasem, gdy tylko poznał jakąś pannę twierdzącą, że jest księżniczką od razu dostrzegał u niej jakąś wadę, która nie pozwalała mu prosić jej o rękę. Jeździł więc książę po całym świecie, poznawał najróżniejsze dziewczęta, ale żadnej nie wybrał na swoją żonę. W końcu postanowił wrócić do domu.

35.jpg

– Synu, dlaczego wciąż nie wybrałeś narzeczonej? Tyle panien poznałeś, tyle księżniczek już gościliśmy w pałacu i żadna nie przypadła ci do gustu? – zapytała księżna, troskliwa matka młodzieńca.

36.jpg

Text copyright © 2012

Wydawca:

O-press sp. z o.o.

Kielce, ul. Kolberga 11

tel. 41 346 27 93, fax 41 368 36 35

Wszystkie prawa zastrzeżone

All rights reserved

www.o-pressbook.eu

okladka.JPG