ebook Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2 -  O-press

Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2

  • Autor:

    O-press

  • Wydawnictwo:

    Artemis

  • Format:EPUB + MOBI

Trzy przepiękne baśnie w jednej książce: Pasterka i Kominiarczyk, która opowiada o przygodach porcelanowych figurek stojących na starej komodzie, Dziewczynka z zapałkami, będąca opowieścią o biednej dziewczynce, sprzedającej zapałki w wigilię Bożego Narodzenia i Ziarenka grochu, gdzie przeczytacie o losach pięciu ziarenek grochu, z których jedno pomogło wyzdrowieć chorej dziewczynce.

Te trzy baśnie są głęboko osadzone w kulturze europejskiej i powinno je poznać każde dziecko. Wszystkim opowieściom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje.

Dodaj komentarz


To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.


"Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2" to kolejny zestaw trzech baśni. Znajdziemy tu klasyczną "Dziewczynkę na ziarnku grochu", a także mniej znane baśnie „Pasterka i Kominiarczyk” oraz „Ziarenka grochu”. Jak zwykle u Hansa Christiana Andersena każda opowieśc niesie ze sobą naukę i morał i będzie to genialna okazja by po przeczytaniu baśni porozmawiać z dziećmi o tym, czego nauczyły się z przeczytanej baśni. Piękne ilustracje dopełniają dzieła wielkiego klasyka


Kolejny, krótki zestaw baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Tym razem czytelnik dostaje do ręki opowieści o „Pasterce i Kominiarczyku, Dziewczynce z zapałkami i Ziarenkach grochu. Całość podana jest w przystępny dla małego odbiorcy sposób, a dodatkowo wzbogacona pełnymi barw ilustracjami, które pozwolą mocniej zagłębić się w świat opowieści. Zachęcam rodziców do zapoznawania pociech z tymi klasycznymi baśniami, gdyż są warte pamiętania.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj