Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2 -  O-press

Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2

0,0

  • Autor:

  • Wydawnictwo:

    Artemis

  • ISBN:978-83-7772-098-1
  • Format:EPUB + MOBI

Trzy przepiękne baśnie w jednej książce: Pasterka i Kominiarczyk, która opowiada o przygodach porcelanowych figurek stojących na starej komodzie, Dziewczynka z zapałkami, będąca opowieścią o biednej dziewczynce, sprzedającej zapałki w wigilię Bożego Narodzenia i Ziarenka grochu, gdzie przeczytacie o losach pięciu ziarenek grochu, z których jedno pomogło wyzdrowieć chorej dziewczynce.

Te trzy baśnie są głęboko osadzone w kulturze europejskiej i powinno je poznać każde dziecko. Wszystkim opowieściom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje.

Dodaj komentarz


To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.


"Baśnie H. Ch. Andersena. Vol.2" to kolejny zestaw trzech baśni. Znajdziemy tu klasyczną "Dziewczynkę na ziarnku grochu", a także mniej znane baśnie „Pasterka i Kominiarczyk” oraz „Ziarenka grochu”. Jak zwykle u Hansa Christiana Andersena każda opowieśc niesie ze sobą naukę i morał i będzie to genialna okazja by po przeczytaniu baśni porozmawiać z dziećmi o tym, czego nauczyły się z przeczytanej baśni. Piękne ilustracje dopełniają dzieła wielkiego klasyka


Kolejny, krótki zestaw baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Tym razem czytelnik dostaje do ręki opowieści o „Pasterce i Kominiarczyku, Dziewczynce z zapałkami i Ziarenkach grochu. Całość podana jest w przystępny dla małego odbiorcy sposób, a dodatkowo wzbogacona pełnymi barw ilustracjami, które pozwolą mocniej zagłębić się w świat opowieści. Zachęcam rodziców do zapoznawania pociech z tymi klasycznymi baśniami, gdyż są warte pamiętania.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj

tlo2.jpg

Pasterka i Kominiarczyk

Dawno temu w pewnym domu na starej komodzie, tuż obok wielkiego lustra, stały porcelanowe figurki. Jedną z nich była piękna pastereczka. Śliczna to było dziewczyna i pięknie ubrana. Tuż przy niej, w czarnym stroju i ze swoją długą drabiną w ręce stał kominiarczyk.

1.jpg

Chociaż obie postacie były bardzo różne, to jednak zrobione z tej samej porcelany. Pastereczka i kominiarczyk bardzo do siebie pasowali, wyglądali jak szczęśliwa para narzeczonych. Oprócz nich komodę przyozdabiał także stary Chińczyk, który był najpotężniejszy ze wszystkich figurek, i choć twierdził, że jest dziadkiem pięknej pastereczki, nikt mu nie chciał wierzyć.

2.jpg

Dziewczynka z zapałkami

To był ostatni dzień roku. Przez zasypane śniegiem ulice miasta szła dziewczynka. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że zbliżał się wieczór i mróz stawał się coraz bardziej dokuczliwy, a dziewczynka szła po śniegu boso i z gołą głową.

21.jpg

Dlaczego dziewczynka nie miała butów? Rano włożyła wprawdzie stare buty swojej matki, ale kiedy przechodziła przez ulicę, z przeciwnych stron pędziły dwa powozy.

22.jpg

Ziarenka grochu

Pięć małych ziarenek grochu mieszkało w jednym strąku. Rosły większe i większe z dnia na dzień i robiło im się coraz ciaśniej. Niecierpliwiły się więc ziarenka, bo chciały obejrzeć świat, poczuć ciepło słońca, a strąk trzymał ich w zamknięciu.

Pewnego dnia ziarenka poczuły silny wstrząs. To ludzka ręka oderwała strąk od łodyżki i schowała go do kieszeni.

39.jpg

Wszystkie ziarenka niecierpliwie czekały na moment, kiedy zostaną uwolnione, aż tu nagle trach! – strączek pękł, a ziarenka grochu „pac, pac, pac…” jedno za drugim wypadły na dłoń małego chłopca, który z uwagą przyglądał się zielonym kulkom.

„Mam teraz doskonałe naboje do mojej dmuchawki” – pomyślał chłopiec i wydmuchał wszystkie ziarna daleko przed siebie, a one, lecąc, krzyczały radośnie:

– Nareszcie jesteśmy wolne! – zawołało największe ziarenko.

– Zobaczymy, które z nas najdalej poleci! – dodało najmniejsze.

– Lecę prosto do słońca!

– A ja daleko w świat!

– Dogoń mnie! Dogoń!

– Ciekawe, gdzie się zatrzymam!

– A mnie wszystko jedno!

40.jpg

Text copyright © 2012

Wydawca:

O-press sp. z o.o.

Kielce, ul. Kolberga 11

tel. 41 346 27 93, fax 41 368 36 35

Wszystkie prawa zastrzeżone

All rights reserved

www.o-pressbook.eu

okladka.jpg