ebook Autor przychodzi wieczorem Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B. - Irena Matuszkiewicz,Mariusz Czubaj,Marta Sapała,Włodzimierz Kowalewski,Ryszard Ćwirlej,Joanna Fabicka,Marcin Wroński,Marek Krajewski,Marta Mizuro,Max Cegielski,Andrzej Czcibor Piotrowski,Krystyna Kofta,Jarosław Maślanek,Zygmunt Miłoszewski,Marek Kochan,Anna Onichimowska,Sylwia Siedlecka,Marta Syrwid

Autor przychodzi wieczorem Antologia jubileuszowa na 20-lecie Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwo W.A.B. w 2012 roku obchodzi 20. rocznicę istnienia. Postanowiliśmy uczcić ten jubileusz, wydając antologię tekstów napisanych za naszą inspiracją przez autorów związanych z naszą oficyną.

Motywem przewodnim antologii jest SPOTKANIE Z CZYTELNIKIEM. Chcieliśmy stworzyć książkę przybliżającą tych, dzięki którym obcujemy z literaturą i którzy dostarczają nam radości. Będącą spotkaniem z pisarzami, którzy są cenieni, budzą zainteresowanie i emocje. Z drugiej strony zależało nam na tym, by w tych tekstach mogli przejrzeć się czytelnicy.

Autorzy, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, wykazali się wielką pomysłowością. Wśród nadesłanych tekstów są m.in. opowiadania kryminalne, science-fiction, proza psychologiczna, utwory satyryczne, wspomnieniowe, nowela historyczna, prelekcja, a nawet jednoaktówka. Powstał zbiór pełen niespodzianek. Z tego rogu obfitości tematycznej i gatunkowej wyłania się obraz relacji między pisarzem a czytelnikiem, o której rzadko jest okazja mówić i pisać. Naszej antologii nie należy mylić z patetyczną księgą okolicznościową - to kolekcja krótkich form zapewniająca rozrywkę i refleksję.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj