ebook Autopsja - Tess Gerritsen

Autopsja

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Gdy zapakowana w plastikowy worek piękna kobieta otwiera nagle oczy, problemy spiętrzają się w lawinę. Przewieziona do szpitala bezimienna ofiara z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Maura musi połączyć siły z mężem, agentem FBI, by odkryć tożsamość zabójczyni.

Dodaj komentarz


Rewelacyjny thriller, szczególnie polecam na nadchodzące wakacje. Uwielbiam tego typu książki i ta mnie również bardzo zainteresowała. W sumie zawsze interesowali mnie mordercy i ich psychika. Thrillerami medycznymi zainteresowała mnie moja przyjaciółka, która z zawodu jest lekarką i z racji profesji to głównie w takich książkach się zaczytuje. Nie żałuję , że zainteresowałam się tą autorką i jej dziełami, bo naprawdę było warto.


Odkąd przeczytałem „Chirurga” wzmogło się moje zainteresowanie twórczością autorki. Wprawdzie dość szybko przekonałem się, że Thrillery medyczne to niejedno jej pole działalności pisarskiej, ale „Autopsja” akurat należy do tego gatunku. I trzeba powiedzieć, że jest jedną z lepszych pozycji. Sporo napięcia i zaskoczeń. Niełatwo przewidzieć co autorka zaserwuje czytelnikowi. Nie ma tez ubarwiania czy „owijania w bawełnę”. Tutaj życie jest, jakie jest. Trudne tematy nie są omijane.


Uwielbiam Tess Gerritsen odkąd przeczytałam "Dawcę". Jestem jej zagorzałą fanką i czekam, na każdą kolejną jej książkę. "Autopsja" jest kolejną opowieścią o "przygodach" lekarki sądowej Maury Isles i policjantki Jane Rizzoli. Świetnie się czyta i mimo, że akcja w środku troszkę zwalnia tempo całość jest bardzo dobra. Tess Gerritsen świetnie pisze thrillery medyczne, dobrze objaśnia wszystkie medyczne terminy, w których zwykły, szary człowiek mógłby się zagubić. Gerritsen nie boi się poruszać trudnych tematów i to daje jej powieściom swoisty klimat. Polecam


Kolejny tom przygód Rizzoli i Isles. Wciągająca fabuła, akcja trzyma w napięciu, a zastosowane przez autorkę rozwiązania są trudne do wcześniejszego przewidzenia. Gerritsen i jej twórczość sprawiły, iż na nowo, po kilku latach przerwy powróciłam do czytania thrillerów oraz kryminałów. Nie ma tu nudy, czytelnik wciągany jest w przedstawione wydarzenia już od pierwszej strony i nie może oderwać się aż nie skończy czytać.


Thrillery autorstwa Gerritsen są odważne, poruszają kontrowersyjne tematy. Nie ma w nich bajdurzenia o pięknym księciu na białym koniu, który ratuje z opresji, a historia kończy się happy endem. Jest twarde życie, bez osłonek. W "Autopsji" nie odnajdziemy kiczu ani tym bardziej przewidywalności (dość charakterystycznej dla większości thrillerów). Akcja rozwija się powoli ale konsekwentnie, a pewna teoria spiskowa w tle dodaje smaczku. Doskonały thriller medyczny.


Tess Gerritsen to autorka, którą lubię czytywać. O ile wolę thrillery napisane przez mężczyzn, to te spod jej pióra również do mnie przemawiają. "Autopsja" to mocna i dość ciekawa historia, która dla fanów gatunku będzie jak znalazł.


Historia odważna i doskonale przedstawiona. Pozbawiona elementów przypadkowych (i dobrze). Książka trzyma w napięciu aż do końca. Świetny thriller medyczny.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj