ebook Autopsja - Tess Gerritsen

Autopsja

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Gdy zapakowana w plastikowy worek piękna kobieta otwiera nagle oczy, problemy spiętrzają się w lawinę. Przewieziona do szpitala bezimienna ofiara z zimną precyzją zabija ochroniarza i bierze zakładników. Maura musi połączyć siły z mężem, agentem FBI, by odkryć tożsamość zabójczyni.

Dodaj komentarz


Rewelacyjny thriller, szczególnie polecam na nadchodzące wakacje. Uwielbiam tego typu książki i ta mnie również bardzo zainteresowała. W sumie zawsze interesowali mnie mordercy i ich psychika. Thrillerami medycznymi zainteresowała mnie moja przyjaciółka, która z zawodu jest lekarką i z racji profesji to głównie w takich książkach się zaczytuje. Nie żałuję , że zainteresowałam się tą autorką i jej dziełami, bo naprawdę było warto.

Tralalalalalala - 30 czerwca 2013 01:16


Odkąd przeczytałem „Chirurga” wzmogło się moje zainteresowanie twórczością autorki. Wprawdzie dość szybko przekonałem się, że Thrillery medyczne to niejedno jej pole działalności pisarskiej, ale „Autopsja” akurat należy do tego gatunku. I trzeba powiedzieć, że jest jedną z lepszych pozycji. Sporo napięcia i zaskoczeń. Niełatwo przewidzieć co autorka zaserwuje czytelnikowi. Nie ma tez ubarwiania czy „owijania w bawełnę”. Tutaj życie jest, jakie jest. Trudne tematy nie są omijane.

Dark Noise - 11 czerwca 2013 14:51


Uwielbiam Tess Gerritsen odkąd przeczytałam "Dawcę". Jestem jej zagorzałą fanką i czekam, na każdą kolejną jej książkę. "Autopsja" jest kolejną opowieścią o "przygodach" lekarki sądowej Maury Isles i policjantki Jane Rizzoli. Świetnie się czyta i mimo, że akcja w środku troszkę zwalnia tempo całość jest bardzo dobra. Tess Gerritsen świetnie pisze thrillery medyczne, dobrze objaśnia wszystkie medyczne terminy, w których zwykły, szary człowiek mógłby się zagubić. Gerritsen nie boi się poruszać trudnych tematów i to daje jej powieściom swoisty klimat. Polecam

Pharea - 9 maja 2013 20:09


Kolejny tom przygód Rizzoli i Isles. Wciągająca fabuła, akcja trzyma w napięciu, a zastosowane przez autorkę rozwiązania są trudne do wcześniejszego przewidzenia. Gerritsen i jej twórczość sprawiły, iż na nowo, po kilku latach przerwy powróciłam do czytania thrillerów oraz kryminałów. Nie ma tu nudy, czytelnik wciągany jest w przedstawione wydarzenia już od pierwszej strony i nie może oderwać się aż nie skończy czytać.

YoAnna - 5 maja 2013 16:47


Thrillery autorstwa Gerritsen są odważne, poruszają kontrowersyjne tematy. Nie ma w nich bajdurzenia o pięknym księciu na białym koniu, który ratuje z opresji, a historia kończy się happy endem. Jest twarde życie, bez osłonek. W "Autopsji" nie odnajdziemy kiczu ani tym bardziej przewidywalności (dość charakterystycznej dla większości thrillerów). Akcja rozwija się powoli ale konsekwentnie, a pewna teoria spiskowa w tle dodaje smaczku. Doskonały thriller medyczny.

Doris - 4 maja 2013 22:24


Tess Gerritsen to autorka, którą lubię czytywać. O ile wolę thrillery napisane przez mężczyzn, to te spod jej pióra również do mnie przemawiają. "Autopsja" to mocna i dość ciekawa historia, która dla fanów gatunku będzie jak znalazł.

Ailuj - 28 marca 2013 16:37


Historia odważna i doskonale przedstawiona. Pozbawiona elementów przypadkowych (i dobrze). Książka trzyma w napięciu aż do końca. Świetny thriller medyczny.

Cezary Kolczuga - 27 marca 2013 08:51

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj