ebook Assassin's Creed: Renesans - Oliver Bowden

Assassin's Creed: Renesans

„POPRZYSIĄGŁEM ZEMSTĘ TYM,

KTÓRZY ZDRADZILI MOJĄ RODZINĘ.

JESTEM EZIO AUDITORE DA FIRENZE.

JESTEM ASASYNEM...”

Młody szlachcic, zdradzony przez panujące rody Italii, wyrusza w poszukiwaniu zemsty. Aby stawić czoła spiskowcom i przywrócić rodzinie honor, będzie musiał poznać sztukę zabijania. W swojej misji Ezio skorzysta z pomocy światłych umysłów, takich jak Leonardo da Vinci czy Niccolo Machiavelli, świadom, że jego przeżycie zależy od nabytych umiejętności. Dla swoich sprzymierzeńców stanie się siłą przemian, bojownikiem o wolność i sprawiedliwość. Dla wrogów będzie śmiertelnym zagrożeniem, siejącym postrach wśród tyranów, którzy ciemiężą lud Italii. Tak rozpoczyna się opowieść o władzy, zemście i spisku.

PRAWDA BĘDZIE SPISANA KRWIĄ

Na podstawie bestsellerowej gry firmy Ubisoft Assassin's Creed II.

Dodaj komentarz


Mi osobiście książka bardzo się spodobała, straszniemnie wciągneła. Bardzo ją polecam szczególnie fanom gry "Assassin's Creed"


Nie do końca jestem w stanie zrozumieć takich produkcji (tak, tak, tą książkę trudno inaczej nazwać). Dla mnie to bezczelne „zbijanie” kasy na fanach gry. Ci co znają grę i ich zaciekawiła pewnie będą zadowoleni z książki. Ci co gry nie znają lepiej niech omijają tą pozycję. Bardziej przypomina ona nieudolnie przerobiony scenariusz a nie prawdziwą powieść. Nawiasem mówiąc historia sama w sobie nie jest zła. Szkoda tylko, że nie została właściwie wykorzystana.


Po książkę sięgnęłam podobnego powodu co Doris – grałam w tę grę, która bardzo mi się spodobała, więc postanowiłam tez sięgnąć po te książkę, chociaż z reguły nie lubię pozycji na podstawie gry. Stwierdziłam jednak, że może nie będzie tak źle. Nie było, ale też nie mogę powiedzieć, by było świetnie. Ot, kolejna z wielu pozycji, które nie są tak złe by je zmieszać z błotem, ale też nie jest na tyle dobra, by ją wychwalać. Ogólnie jednak można przeczytać.


Książka na podstawie gry jakoś nie wzbudzała we mnie szczególnego entuzjazmu. Ponieważ grałam nieco w grę i spodobała mi się, postanowiłam zorientować się jak wyszedł taki eksperyment. Pierwsze zaskoczenie, pierwszy tom cyklu powstał w oparciu o drugą. Drugie zaskoczenie, to raczej scenariusz niż prawdziwa powieść. Swoista "scenowość" akcji bliższa jest grze niż dziełu literackiemu, a pomieszanie występujących postaci historycznych jest może i ciekawe, ale mało wiarygodne.


Książka na raz, bez zachwytów. Akcja typowa, rodem z gry, bohaterowie też pozostawiają wiele do życzenia. Ale nie można spodziewać się cudów po czymś, co już gdzieś w świecie ma swój pierwowzór i tak naprawdę jest tylko papierowym odpowiednikiem. Cóż, marketing. Trzeba zarobić jak najwięcej, póki gra jest na topie. Jedyny plus jest taki, iż czyta się szybko i nie trzeb nadwyrężać szarych komórek.


Zupełnie nie rozumiem zachwytów. Okropna narracja, papierowi bohaterowie, intrygi praktycznie żadnej. "Punktowa" akcja jak w grze. Pisane na siłę.


Nie przepadam za grą. Książka jest świetna


Jak dla mnie fajne uzupełnienie gry. Osobiście nie gram, a jedynie jestem obserwatorem gdy gra partner, dlatego postanowiłam zapoznać się z lekturą. Całkiem fajne i przyjemne czytadło. W sam raz na jeden raz ;)


Mimo, że jestem wielką fanką gry, ta książka jest dla mnie nudna. Widać, że autor chciał się po prostu dorobić na znanej serii.


To książka, którą warto przeczytać ale nie trzeba do niej wracać. Można iść dalej :)


Ja jako, że nie grałam w grę tylko oglądałam jak mąż gra, jestem zachwycona książką. Podobają mi się za równo dialogi jak i akcja. Opisy miejsc są również bardzo przyjemne.


Niby nie jest źle, ale mogłoby być dużo lepiej. Nie jest tajemnicą, że powieści pisane na podstawie gry komputerowej nie różnią się od niej zbytnio, ale to, co zaoferował mi autor totalnie mnie rozczarowało. Książka raczej dla tych, którzy w "Assassin's Creed" nigdy nie grali i nie bardzo mają co czytać. Oczekiwałam dużo więcej.

  Pobierz fragment (ePub)   lub czytaj